Скільки коштує прожити один день у Луцьку?

news

Луцьк, хоч і тихе місто, де по дорозі на роботу можна зустріти половину своїх знайомих, однак місто все ж туристичне. Інформаційний портал “Волинь.info” вирішив дізнатися, скільки обійдеться іногороднім один день у Луцьку.

Транспорт

Містом можна дуже швидко добиратися пішки до свого пункту призначення, якщо ви знаєте короткі дороги. Однак, із транспортним сполученням тут усе гаразд. Є тролейбуси, маршрутні таксі та звичайні таксі. Проїзд тролейбусом коштує 1,75 для дорослих, для учнів та студентів –1 грн.; маршрутне таксі – 3 грн. для дорослих та 1 грн. дитячий квиток. Якщо ж ви вирішили пересуватися містом у комфортнішому транспорті, то таксі в середньому обійдеться вам від 30 грн.

Ночівля

Вибір житла у Луцьку різноманітний – подобові квартири, готелі і навіть хостели.

Квартири на одну добу можна знайти в середньому за 250-350 грн. за одно-двокімнатну квартиру. Якщо знімати компанією, то це доволі бюджетний варіант. Якщо ж ви у місті самі, то це не завжди буде зручно, бо кімнату на одну добу знайти важче, аніж квартиру. Номер у готелі можна зняти від 100 до 550 грн. Луцьк нічим не гірший від європейських міст, і декілька років тому тут з’явились хостели. За ніч у хостелі доведеться викласти в середньому від 70 до 100 грн. за добу. Також можна заночувати у готелі залізничного вокзалу – ціни тут від 80 грн. за двомісний номер.

Ідеальний варіант для іногородніх – це, звісно, мати знайомих у місті, які нададуть житло безкоштовно. Останнім часом набуває популярності CouchSurfing («КаучСерфінґ») – одна з найбільших всесвітніх мереж гостинності, реалізованих у вигляді онлайн-сервісу, що об’єднує більше 2 мільйонів людей в 238 країнах.

Громадська організація Фундація Регіональних Ініціатив (більше відома у народі, як ФРІ), широко розвинула цю послугу. Якщо до ФРІ звернеться людина із проханням надати їм житло на ніч, то їй у цьому не відмовлять  (звісно, якщо ФРІшники будуть в місті чи матимуть місце в себе вдома).

Їжа

Не зважаючи на те, що Луцьк невеличке місто, тут безліч закладів харчування. Відвідувачі зможуть вибрати собі місце до душі, враховуючи не лише цінову категорію, якість обслуговування, а й те, наскільки заклад відображає «душу» міста.

У Луцьку можна знайти варіант, де можна смачно поїсти і при тому не витратити багато грошей. «Макдональса» немає у нас, однак закладів швидкого харчування вистачає («Вареники тут», « Chiken hut» тощо), є безліч піцерій («Соло», «Тарантела», «Дядя Pizza», «Presto pizza», «Фелічітаpizza», «Теревені»), паби («КарабасБарабас», «Хмільна бочка», «Лучеськ», «Irish», «Пивбаза», «Шервуд»), кафе («Кульбаба», «Намасте», «Rose cafe», «Caramel cafe», «Манго» тощо), кав’ярні («Шоконель», «Druzi Forever», «Кава клуб», «Дім кави»), ресторани («Баккара», Чевермето», «Бравий Швейк», «Срібні лелеки», «Курінь», «Панич», «Круаж, «Золотий дракон», «Княжий двір» та ін.).

Ціни різні, звісно, у цих закладах. Конкретну суму вашої трапези назвати важко – дивлячись, що ви будете їсти та де Можна придбати комплексний обід, який в середньому коштує 30 грн.

луцьк історичний

   Туристичні місця

Луцьк місто із 930-річною історією, тому видатних місць тут вистачає.

  •     Замок Любарта

У багатьох Луцьк асоціюється лише із замком Любарта, який, до речі, є переможцем проекту «7 Чудес України». Будівля є пам’яткою архітектури та історії національного значення. Пропонуємо розпочати свою екскурсію від нього. Дістатись туди можна за 15 хвилин ходи від центрального універмагу міста, перейшовши славнозвісну «стометрівку» – вулицю ім. Лесі Українки, або ж сівши на маршрутне таксі № 8. Якщо ви підете стометрівкою, (яка насправді має лише 800 метрів) -, то матимете змогу придбати сувеніри, різні цікавинки hand made, книги, лікарські чаї тощо. Вхід у замок коштує 15 гривень для дорослих та 5 грн для дітей. Якщо вас цікавить не просто прогулянка серед цих старовинних стін, то потрібно мати ще 50 грн на послуги екскурсовода. Якщо ви замовите екскурсію, то зможете почути історію створення цього замку, про його жителів та відвідати в’їзну вежу, музей цегли та побачити фундамент церкви Іоанна Богослова (12 ст.). працює замок з 10 до 19 години.

Так, замок Любарта – це, безумовно, одна із візитівок Луцька, окраса міста, однак, окрім цієї історичної будівлі вартими вашої уваги будуть також і такі запропоновані нами архітектурні пам’ятки.

  • Кафедральний костел святих Петра і Павла

Розташований костел відразу ж біля замку. Вхід сюди безкоштовний, однак тут варто себе поводити скромно, інакше вас виженуть – правила тут суворі. Фотографувати теж небажано. Зайти можна у будь-які дні коли є служба. Поряд з костелом є єзуїтський колегіум, який свого часу був престижним вищим навчальним закладом. Під костелом та колегіумом пролягають підземелля. Працівники підземелля подейкують, що тут є привид дівчини Магдалени.

  • Підземелля

Луцькі підземелля очолили п’ятірку найзагадковіших підземель України за версією сайту проекту LoveUkraine. Однак зараз, на жаль, там закрито.

  • Будинок родини Косачів

Відразу ж біля костелу можна побачити будинок, у якому колись проживала сім’я Лесі Українки. Вхідний квиток коштує 5 грн. для дітей та 10 грн. – для дорослих, однак приходити не можна будь-коли. Для того, аби туди потрапити, попередньо потрібно замовляти в касі замку екскурсію.

  • лютеранська кірха     Лютеранська кірха

Готична пам’ятка. Зараз це храм євангельських християн-баптистів. Розташована у старій частині міста, від замку це декілька хвилин       пішки. Вхід безкоштовний.

  •     Дім художника (Дім з химерами)

Не є історичною пам’яткою. Побудований для власних потреб художником-скульптуром – Миколою Голованем близько 30 років тому.        Сам художник не любить, коли його будинок називають «дім з химерами». Будинок розташований за 100 м від кірхи. Однак не всім        вдається зайти всередину. Вхід лише за бажанням самого власника.

  •   Головна луцька синагога

Є унікальною пам’яткою сакральної архітектури, оскільки побудована за вимогою короля Сигізмунда III нижчою, ніж головний костел      міста, та має оборонну вежу. Екскурсії у самій синагозі не проводять, однак подивитися її можна під час загальної екскурсії старим містом.

  •   Вежа князів Чарторийських

Мало хто знає, але у Луцьку був не один замок.  Був ще Окольний (Нижній) замок, за мурами якого жили уже бідні люди. Він мав 8 веж.     На цей момент залишилась лише одна – вежа Чарторийських. Знайти вежу дуже складно навіть для лучан. Виявляється, для того, щоб      попасти під самі стіни цієї вежі потрібно зайти у двір, який належить училищу, розміщеному в приміщенні колишнього єзуїтського  колегіуму.

  • Церква Покрови Пресвятої Богородиці

Одна із двох збережених православних церков, побудованих у королівський період історії. Сьогодні це кафедральний храм Луцької і Волинської єпархій УПЦ МП; пам’ятка архітектури національного значення. Відкритий храм щоденно. Розташований неподалік будинку родини Косачів, кірхи тощо.

  • Монастир Бригіток

Перша писемна згадка про монастир віднесена до 1624 року. Бригітки (обительки монастиря святої Бригіти) відомі у Луцьку тим, що через них у 1845 році в місті сталась велика пожежа. Після цього їх вигнали із міста. У радянський період тут була тюрма, де на початку Другої світової війни розстріляли тисячі людей за одну ніч. Зараз у будівлі чоловічий монастир. Розташована споруда за декілька метрів від костелу святих Петра і Павла. Вхід вільний щоденно.

  • Свято-Троїцький кафедральний собор

Головна православна святиня Київського Патріархату у Луцьку. Розташований собор в центрі міста – біля ЦУМу. Вхід вільний щоденно.

  • Хрестовоздвиженська церква

Церква та монастир василіанів, що розташований поблизу неї, становлять єдиний комплекс пам’яток архітектури, які були побудовані Луцьким Хрестовоздвиженським братством. Розташована неподалік від Церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

  • Монастир тринітаріїв

Зараз у цьому приміщенні розташований військовий госпіталь. Будівля поблизу Старого ринку.

  • Монастир домініканів

Є пам’яткою архітектури національного значення. Зараз у цій будівлі Волинська духовна семінарія Української Православної Церкви.  Місце розташування – вул. Драгоманова, 26.

  • Вірменська церква Святого Стефана

Побудована у середині 15 ст., до нашого часу не збереглася, оскільки перебудована в житловий будинок. Розташована за адресою – вул. Галшки Гулевичівни, 12.


Музеї та галереї

у Луцьку окрім визначних пам’яток архітектури є безліч музеїв.

  • Волинський краєзнавчий музей

Розташований за адресою Шопена, 20 (поблизу історичного факультету Східноєвропейського національного університету). Квиток коштує 3 грн. для учнів та студентів, 5 грн. – для дорослих. Окрім того, ще потрібно витратити на послуги екскурсовода (група до 30 осіб) – 15 гривень для учнів та студентів та 30 грн для дорослих. Музей працює з 10.00 до 18.00 год., у п’ятницю – з 10 до 17 год., з 1 жовтня до 1 жовтня – з 9.00 до 17.00.

  • Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки

Місце розташування – декілька хвилин ходи від Волинського краєзнавчого музею. Ціна за вхід – 10 грн. для дітей, 15 грн. – для дорослих та 20 грн.- екскурсія. Двері музею відчинені щодня з 10.00 до 17.00.

  • Музей Волинської ікони

До музею можна дійти пішки від вище названого музею. Ціна за квиток – 3 грн. для дітей та студентів та 5 грн. для дорослих. Якщо ж потребуєте екскурсовода, то його послуги тут коштують 15 грн. для дітей та студентів та 30 грн. для дорослих. Музей працює з 10 до 18 год, у неділю з 10 до 17 год. Вихідні дні – середа та неділя.

  • Аптека-музей

Найдавніша аптека у місті. Вхід вільний. Працює щоденно: у понеділок –п’ятницю з 8.00 до 21.00, в суботу – неділю з 9.00 до 21.00. Розташована неподалік кірхи, будинку родини Косачів тощо.

  • Музей дзвонів

Єдиний в Україні. Розміщений в одній із веж замку Любарта. Ціна за вхід включена у вартість квитка до замку.

  • Музей книги

Розміщений на території замку – у будинку колишньої повітової скарбниці. Ціна входить до вартості вхідного квитка до замку Любарта.

  • Музей технічного прогресу

Єдиний такого роду в Україні, де зібрали усі зразки технічного прогресу – від найдавніших часів до сьогодні. Ціна квитка – 5 грн. для дітей та студентів, 10 грн. для дорослих. Працює музей щоденно з 12.00 до 20.00. розміщений на околиці міста – вул. Карбишева, 1.

  • Художній музей

Тут можна ознайомитися як із шедеврами українського живопису, так і світового. Музей розташований на території замку Любарта. Ціна квитка – 3 грн. для дітей та 5 грн. для дорослих. Якщо замовляти екскурсію – то це, відповідно, 15 та 30 грн.

Окрім цих музеїв ще є і інші менш знані. Однак, якщо вас цікавить кожна деталь у місті, то можна завітати до Центру туристичної інформації та послуг. Там вам дадуть відповіді на всі ваші питання. Окрім того, в Центрі можна отримати безкоштовні карти міста різними мовами. Також придбати сувенірну продукцію.

луцькісторичний

Отож, яку мінімальну суму потрібно мати, аби провести день у нашому місці?

Враховуючи, що вам потрібно заночувати, тричі поїсти, користуватися транспортом та передивитися все цікаве у нашому місті – то це для вас обійдеться у мінімум 300 грн.  залежного від того, де ви виберете провести ніч та харчування – ця сума буде, відповідно, більша.

Підготувала Мар’яна Метельська

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев