Щодо постачання гарячої води у волинських містах влада звертатиметься до Кабміну

news

Розібратись із ситуацією, що склалася у містах Луцьк, Володимир-Волинський та Нововолинськ через відсутність гарячої води, намагались під час засідання антикризового енергетичного штабу області вчора, 6 квітня 2016 року.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Як відомо, 5 квітня ПАТ «Волиньгаз» зупинило роботу усіх котелень вищезазначених міст у зв’язку з відсутністю підтвердження про наявність виділених об’ємів природного газу (номінації) на квітень місяць 2016 року. Тут варто зазначити, що умовою заведення таких номінацій було погашення заборгованості перед НАК «Нафтогаз України».

На сьогодні ліміти на газ отримає тільки місто Ковель, яке не має заборгованості ні перед НАК «Нафтогаз України», ні перед ПАТ «Волиньгаз». Відповідно гаряча вода у місті буде.

Щодо Луцька, Володимир-Волинська та Нововолинська, то на даний момент ситуація не вирішена, позаяк наявна значна заборгованість. Причиною цього, за словами заступника голови правління ПАТ «Волиньгаз» Андрія Карпомиза, є високий рівень несплати населенням за комунальні послуги. Разом із тим, в умовах різкого зростання тарифів для населення й несвоєчасна компенсація державою різниці в тарифах та ігнорування факту її наявності у 2016 році, а також несвоєчасне фінансування пільг та субсидій спрацювали з точністю до навпаки: у підприємств комунальної теплоенергетики суттєво збільшилась заборгованості за спожитий природний газ та його розподіл.

Існуючий порядок розподілу надходжень, затверджений постановою Кабміну від 18.06.2014 №217, лише поглиблює вкрай важкий фінансовий стан  теплопостачальних підприємств та надає колосальні однобічні преференції НАК «Нафтогаз України», але не дозволяє забезпечувати належну життєздатність як теплопостачальних підприємств, так і місцевих громад. І про це детально говорили під час засідання антикризового штабу.

Так, станом на початок квітня 2016-го заборгованість ДКП «Луцьктепло» за природний газ, спожитий у лютому-березні поточного року перед НАК «Нафтогаз України» складає 53,2 млн грн, за розподіл газу перед ПАТ «Волиньгаз» – 23,5 млн грн.  У той же час заборгованість споживачів за послуги з теплопостачання складає 112,6 млн грн, зокрема й заборгованість бюджетних установ усіх рівнів – 3,8 млн грн, інших суб’єктів господарювання – 9,9 млн грн, безпосередньо населення – 63,9 млн грн. , за субсидіями та пільгами – 35,0 млн грн.

Заборгованість перед ПАТ «Волиньгаз» по місту Луцьку складає 22 млн. грн., по місту Володимир-Волинському – близько 2 млн. грн., по місту Нововолинськ – також близько 2 млн. грн.

Одначе без повного погашення боргів, і державних також, за спожитий газ НАК «Нафтогаз України» категорично відмовляється надавати послуги з теплопостачання. Відтак ситуація – парадоксальна навіть за умови розрахунку населенням. У результаті ДКП «Луцьктепло» не отримало лімітів і, як наслідок, не подає гарячої води до осель мешканців обласного центру та об’єктів соціальної сфери.

Зокрема зі слів першого заступника Луцького міського голови Тараса Яковлева стало відомо, що на сьогоднішній день із урахуванням протоколів по зарахуванню пільг та субсидій і березневого споживання заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» складає майже 34 млн грн. Стосовно розподілу заборгованості перед ПАТ «Волиньгаз» – це майже 23 млн грн. Погасити його можна за рахунок взаємозаліку пільг і субсидій, тому вже підготовлені протоколи на 11,8 млн грн. Разом із цим Тарас Володимирович зазначив, що, звичайно, продовжується робота з боржниками, аби частину боргу закрити за рахунок кредиторської заборгованості.

Проблема погашення бюджетної різниці в тарифах не менш актуальна і для Володимира-Волинського. Борги Княжого града – більше 4-х млн грн. Й тут останнє слово має сказати держава, позаяк  кошти на погашення субсидій надавачам послуги на місцях надходять із перебоями. Як наслідок – борги.

Щодо міста Нововолинськ, то станом на сьогодні заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» складає 8 млн. 600 тис. грн, але частину вже погашено за рахунок пільг і субсидій, тож залишається 4 млн. 753 тис. грн.

Відтак заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, під керівництвом котрого й відбувалося засідання антикризового штабу, доручив зібрати повну інформацію щодо взаєморозрахунків у розрізі теплопостачальних організацій, населення, установ державної та комунальної власності, а також проаналізувати рівень виконання зобов’язань держави щодо відшкодування за пільгами і субсидіями.

Також стало відомо за підсумками роботи антикризового штабу, що облдержадміністрація має намір звертатися до Кабінету Міністрів України з проханням пришвидшити процес виконання державою узятих на себе зобов’язань, що стосуються компенсації пільг та субсидій.

 

0 Комментариев