Що варто знати про зуби мудрості

news

Зуби мудрості (восьмі зуби, треті моляри) найчастіше прорізаються у віці від 16 до 26 років. Вони відносяться до рудиментарних зубів, тобто зубів, які еволюційно втратили своє значення оскільки відбулося зменшення розмірів щелепи, пов’язане з переходом на більш м’яку їжу, і місця для зубів мудрості практично не залишилося. Разом із щелепно-лицевим хірургом Євгеном Фесенком пояснюємо, як запобігти проблемам із зубом мудрості та яке потрібне лікування, якщо він розболівся.

КОЛИ ТРЕБА ВИДАЛЯТИ ЗУБ МУДРОСТІ

Для того, щоб запобігти ускладненням, пов’язаним з зубами мудрості, варто періодично проходити огляди в стоматолога і за призначенням лікаря робити рентгенографію для оцінки стану зубів мудрості і прилеглих тканин.

ВЧЕНІ ДОСЛІДИЛИ, ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНІ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я МИЮЧІ ЗАСОБИ

Лікар може запропонувати видалити зуб мудрості:

  • якщо в прилеглих м’яких тканинах розвиваються гнійно-запальні процеси;
  • при розвитку кіст щелепи чи пухлин від зуба мудрості;
  • в разі постійного травмування (накушування) зубом мудрості слизової оболонки порожнини рота;
  • за 6 місяців до операції по корекції форми нижньої щелепи (ортогнатичної операції);
  • для запобігання перелому нижньої щелепи у людей, що займаються контактними видами спорту, оскільки розташування нижніх зубів мудрості є передумовою для перелому щелепи в цій ділянці при отриманні травми.

Також є ортодонтичні показання для видалення зубів мудрості, наприклад, при скупченості зубів або зміщенні зубів верхньої та нижньої щелепи.

У віці 7-11 років лікар може спрогнозувати, чи вистачить місця в нижній щелепі для прорізування зубів мудрості. Якщо його виявиться недостатньо – показано видалення таких зубів мудрості на стадії зачатка чи стадії первинної кальцифікації (таке втручання називається гермектомією).

ЧИ КОРИСНЕ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ВЕГЕТАРІАНСТВО?

Якщо зуб мудрості “захворів” – є карієс, пульпіт чи періодонтит, то в такому випадку лікування не призначається, як для інших зубів. Зуби мудрості мають незначну жувальну ефективність, часто зуб мудрості не має протилежного зуба (зуба-антагоніста) і взагалі не бере участь в акті жування, кореневі канали по статистиці тяжко прохідні для лікування, вони не відіграють естетичну роль при усмішці.

ЧИМ КОРИСНА КАРТОПЛЯ ДЛЯ КРАСИ ТА ЗДОРОВ’Я

Найпопулярнішим міфом щодо видалення зубів мудрості є той, що начебто вони пов`язані з роботою серця і їх видалення може йому зашкодити. Насправді до порушень в серці (розвитку інфекційного міокардиту) може призвести тільки зуб мудрості із вогнищем хронічного запалення (розвиток одонтогенного хроніосепсису – стану, при якому в організм постійно потрапляє інфекція). Але видалення такого зуба навпаки покращить стан та запобігне розвитку інших тяжких ускладнень, оскільки усуне вогнище інфікування.

0 Комментариев