Що треба їсти для самоохолодження організму

news

Зміни в самопочутті людини бувають не відчутні, але літня спека все одно впливає на роботу багатьох функцій організму.

Найбільше шкоди спека може принести старшим людям і малим дітям — пише facenews.

У дітей механізми природної терморегуляції ще не до кінця сформовані. У старших вони вже не працюють так справно, як у молодості. Люди, які приймають певні ліки повинні звернути увагу на те, що сечогінні засоби, препарати для лікування нирок, печінки та серця можуть негативно впливати на здатність організму регулювати температуру тіла.

“Літня” їжа та напої можуть дати неоціненну допомогу в спеку, сприяти природному охолодженню організму, попередити перегрів і тепловий удар.

Більшість сирих овочів і фруктів містить високий відсоток води, тому їх потрібно їсти, щоб знизити ризик зневоднення. З овочів – це листовий салат, огірки, селера, помідори. Що стосується фруктів, то ідеальною їжею в спеку вважаються кавуни і дині, вони вгамовують спрагу краще, ніж будь-які “дієтичні” напої з підсолоджувачами. Такі фрукти, що містять 90-95% води, допомагають підтримувати водний баланс і очищають організм.

Також всі листові овочі надають охолоджуючий ефект. Особливо корисні темно-зелені, з легкою гіркуватістю сорти листового салату, а також петрушка та буряк.

Окрім цього овочі та фрукти багате джерело калію, який допомагає регулювати втрату рідини організмом в результаті посиленого потовиділення.

Слід їсти цілі фрукти. Солодкі напої – лимонад, газовану воду, компот, соки треба виключити.

0 Комментариев