Що робити, аби не було боргів за воду

news

Із 1 травня вступив у  дію новий закон про житлово-комунальні послуги, згідно з яким затримка у сплаті за «комуналку» призведе до нарахування пені споживачам.

Також комунальним підприємствам, за новими законодавчими нормами, надається повне право припиняти надання послуг, зокрема водопостачання і водовідведення, не залежно від суми боргу, – повідомляють  в КП “Луцькводоканал”.

Відповідно до закону, надавачі послуг будуть проводити нарахування штрафних санкцій у вигляді пені на заборгованість, що утворилася внаслідок несвоєчасної оплати. Чим більша заборгованість, тим більше штрафних санкцій буде нараховуватися і виставлятися в особовому рахунку споживача. Хоча закон передбачає обмеження, відповідно до якого штрафні санкції не можуть перевищувати розмір боргу.

Усі платежі за водопостачання і водовідведення найкраще зробити до 20 числа наступного. У разі несплати за попередній місяць, за кожен день прострочення платежу, споживачам буде нараховуватися пеня.

Із травня 2019 року субсидія не буде призначатися тим особам, які мають заборгованість за оплату комунальних послуг. Готівкою отримати субсидію зможуть лише ті, хто вчасно оплатили комуналку.

Боржники-субсидіанти не зможуть зняти кошти, передбачені на субсидію, із 1 травня 2019 року. Лише вчасна оплата комунальних послуг дозволить отримати готівкою кошти, нараховані за монетизовану субсидію.

У Мінсоцполітики також повідомлялося про те, що заборгованість за житлово-комунальні послуги станом на травень 2019 року призведе до відмови у призначенні субсидій. Головне, щоб заборгованості не було станом на травень 2019 – тоді, коли відбувається перепризначення субсидій на новий рік.

1 Комментарий