Що можна їсти під час пневмонії і що категорично не можна

news

Коронавірус 2020 змусив увесь світ говорити про пневмонію і боятися її як смерті.

Справа в тому, що майже всі серйозні наслідки Covid-19 характеризуються пневмонією. У людей з китайським коронавірусом розвивається кашель і лихоманка. Це є результатом інфекції, що досягає дихального дерева – повітряних каналів, які проводять повітря між легенями і зовнішнім середовищем.

Поверхня дихального дерева пошкоджується, унаслідок чого виникає запалення. Це в свою чергу дратує нерви в слизовій оболонці дихальних шляхів. Просто порошинка може стимулювати кашель.

Легені, які наповнюються запальним матеріалом, не можуть отримувати достатню кількість кисню в кров, ось чому знижується здатність організму поглинати кисень і позбавлятися від вуглекислого газу. Так виникає важка пневмонія, і вона зазвичай закінчується смертю.

Так ось, щоб пневмонія не стала важкою і не закінчилася непоправним, медики наполягають на тому, щоб хворий правильно харчувався.

Багато води

Лікарі стверджують, що найголовніше – це як тільки з’являються ознаки хвороби, випивати натщесерце якомога більше води. Але для кращого ефекту лікарі радять додавати до води сік цитрусових – таким чином в організмі знижується рівень інтоксикації.

Багато чаю

За словами медиків, під час пневмонії дуже корисним є і чай, причому найбільш ефективний чай – це напій з додаванням м’яти, шавлії, шипшини і молока.

Кисломолочні продукти

Обов’язково варто влючити до дієти кисломолочні напої, які сприяють нормалізації стану кишкової мікрофлори, яка значно страждає на тлі системної антибактеріальної терапії.

Під час появи перших ознак поліпшення і зниження температури тіла хворим вже можна додавати до свого раціонусупи на бульйоні або овочевому відварі, суфле і пюре з м’яса, яйця, відварну рибу, сир, фруктові та овочеві пюре, каші, котлети, щоправда, вони не повинні бути жирними.

Що не можна їсти і пити під час пневмонії

Лікарі категорично забороняють під час пневмонії вживати ряд продуктів. У список табу входить алкоголь, цукор, капуста, бобові. Перший викликає збільшення інтоксикації організму, а другі – збільшують приплив крові до ШКТ.

Крім того, під час захворювання на пневмонію не можна їсти смажені, копчені та гострі продукти.

Під забороною під час пневмонії також хліб, макарони і картопля, пишуть росЗМІ.

 

0 Комментариев