Секрети КГБ лучанам відкриють на “Бандерштаті”

news

– Як зберігатимуть секретні документи КГБ?

– Як шукати інформацію про своїх родичів в архівах?

 

Про секрети КГБ розповість лучанин Ігор Кулик на гутірці фестивалю «БАНДЕРШТАТ» в неділю, 4 серпня 2019 р., о 16 год

 ІГОР КУЛИК, директор Галузевого державного галузевого архіву Українського інституту національної пам’яті

Нещодавно в Києві журналістам продемонстрували приміщення, де за півтора-два роки має постати Архів національної пам’яті. У ньому зберуть усі документи радянських спецслужб із відомчих архівів. Відкриття такого місця для широкого загалу значно спростить доступ дослідникам, науковцям, історикам і журналістам до архівних документів — репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років.

5 червня 2019 року Кабмін ухвалив рішення про передачу частини приміщень Нацбанку під створення архіву Українського інституту національної пам’яті. Ще чотири роки тому Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відкриття архівів репресивних органів комуністичного режиму.

Довідково:

Ігор Кулик народився 1983 р. в Луцьку. Закінчив історичний факультет Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Брав активну участь у громадському житті міста. У 2005-2009 роках працював на посаді начальника відділу у справах молоді та спорту Луцької районної державної адміністрації. У 2009-2010 роках обіймав посаду начальника відділу звернень громадян Департаменту архівного забезпечення Служби безпеки України, допомагаючи людям знайти відомості про репресії щодо них та їхніх родичів. Експерт з доступу до архівів Центру досліджень визвольного руху. Один з координаторів проекту «Доступ до архівів як право на суспільну пам’ять», в рамках якого став співавтором довідника «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів»

З березня 2014 по листопад 2015 років — директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України, де відновив відкритий доступ до історичних документів. Підтримав реформу доступу до архівів, брав участь в розробці нового законодавства — Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917—1991 років».

 

Довідки за тел. 0504444881 (Леся Бондарук)

0 Комментариев