Самотність збільшує ризик передчасної смерті – вчені

news

Повідомляє korrespondent.net

Американські медики встановили, що самотність збільшує ризик передчасної смерті в літніх людей на 14 відсотків. Причиною цьому є негативні зміни в роботі клітин імунітету, пише Proceedings of the National Academy of Sciences.

Джон Качіоппо з університету Чикаго у співпраці з іншими психологами проаналізували роботу імунних клітин в організмах самотніх макак і людей в літньому і середньому віці.

Дослідження показало, що лейкоцити самотніх людей і приматів були більш схильні до запалень і гірше реагували на присутність вірусів в організмі, ніж у людей і приматів, які жили в сім’ях. Причому, цей ефект посилювався, якщо людина або тварина залишалися залишеними тривалий час.

У результаті цього організм самотньої істоти стає більш вразливим для інфекцій, що відповідно збільшувало ризик передчасної смерті.

Крім того, експерименти на макаках показали, що самотні примати швидше ставали жертвами мавпячого вірусу імунодефіциту. Це відбувалося через те, що самотність змушує наш організм виробляти хімічні сигнали стресу, а вони в свою чергу змушують кістковий мозок виробляти неправильні версії лейкоцитів і міняти активність генів, пов’язаних з реакцією на запалення і віруси.

Вчені: Самотність скорочує тривалість життя

0 Комментариев