Саакашвілі у Луцьку говорив про втрату населення, захоплення землі та відсутність реформ. ФОТО

news

Екс-Президент Грузії, екс-голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі у Луцьку розповів, що Україна втрачає населення. Лише із Луцька виїхала уже половина молоді, батьки вивозять також школярів. На його думку, така ситуація вигідна владі – бо вони матимуть більше землі та ресурсів. Саакашвілі закликає волинян вимагати Президента виконувати ряд вимог або йти у відставку.

Про це йшлося вчора, 5 жовтня, під час зустрічі з лучанами Театральному майдані.

Лідер обласного осередку «Руху нових сил» Сергій Адамчук пригадав, як 10 вересня Міхеїл Саакашвілі повертався в Україну, однак влада вдавшись до силових методів спробувала перешкодити йому.

Міхеїл Саакашвілі розповів, що їздить по всіх великих містах України і бачить, що настрій в українців дуже бойовий – людям набридло, що їх розводять, набридла відсутність перспективи.

Саакашвілі зізнався, що коли повертався із Польщі, то був у дуже депресивному настрої, адже, до прикладу, лише із Луцька половина молоді виїхала закордон, втрачають також школярів, яких батьки вивозять закордон на навчання, бо тут немає рівності між дітьми, наука уже майже знищена:

«Де була Польща у 1991 році і де вони зараз? Поляки тут стояли на ринку і торгували, а зараз всі змушені туди їхати, щоб не вмерти з голоду. І якщо подивитися на цифри, у нас тут зараз економічне зростання десь 1,7 %, а інфляція в Україні майже 17 %. За рахунок тарифів, за рахунок м’яса, овочів і молочних продуктів. Тут не створюються робочі місця, бо немає економічного зростання і є велика інфляція речей першої необхідності. Це економічна криза, а у нас до всього додається ще політична криза», – сказав Саакашвілі. – Тому що до влади довіри менше, ніж 10 %. Я не теоретик, я теж був президентом. У 2007 році у Грузії також була інфляція 13 %,, економічне зростання було теж 13 %. Але те, що була висока інфляція на фоні того, що ми створювали нові робочі місця, частина населення була дуже незадоволена, і люди вийшли на вулиці. Тоді я пішов у відставку».

Саакашвілі зазначив, що Президент України має виконати декілька вимог – посадити своїх друзів, до прикладу, Ахметова, Медведчука тощо, продати свій бізнес, розпустити Верховну Раду України та уряд тощо.

Нагадаємо, Саакашвілі закликав лучан приїхати в Київ до Президента.

Саакашвілі переконаний, що влада зараз в Україні слабка. До прикладу, навіть у Луцьку досі немає міського голови. Нагадаємо, Саакашвілі переконаний, що вибори міського голови у Луцьку не потрібні БПП та «Народному фронту».

Він також розповів, що попри заборону Порошенка, який незаконно його позбавив громадянства, повернувся в Україну. За його словами, ні один прикордонник тоді йому не перешкоджав.

Саакашвілі розмовляв із лучанами на різні теми, які їх турбують – митниця, суди, реформи, бурштин, освіта тощо.

Саакашвіл вважає, що зараз потрібно 300 депутатів, які підпишуть угоду, що ніколи більше не будуть балотуватися, приймуть необхідні закони і підуть у відставку.

Висловив свої думки Саакашвілі і щодо митниці – на його думку, потрібно перевіряти не більше 5 % машин, інші – хай перевіряє міжнародна інспекція контролю. Не потрібні також такі великі податки на розмитнення авто.

Він також навів приклад поліцейської реформи, яка починалась гарно, але зараз недостатня заробітна плата, виснажлива праця і немає підтримки:

«Бо є у нас поліцейські і є у нас менти, яка зараз керують ситуацією. Якщо поліцейський когось затримає, то там його зустрічає мент, а мент знає, як з ними розбиратися».

Окрім цього Саакашвілі наголосив, що зараз діє нелегальний ринок землі. У результаті є латифундисти, які захопили всю землю, а на цьому заробляють люди, які роблять ці маніпуляції. До того ж зараз у Верховній Раді є законопроект згідно з яким забороняють використовувати у промисловості і у виробництві молоко другої категорії. Більшість молока у людей другої категорії. Якщо це пройде, за словами Саакашвілі, то це буде монополія сільського господарства, залишаться мільйони людей, які все втратять. Більшість сільської місцевості уже пуста, всі виїжджають. На думку Саакашвілі, владі вигідно, що люди виїжджають, адже тоді міжнародні кредити залишатимуться владі, буде більше землі тощо.

Вважає Саакашвілі, що якби держава була потужна, то вкладала б гроші у переробку торфу, який є під покладами бурштину, у переробку міді, якої є багато в Україні. На його думку, люди зараз змушені йти і заробляти на цьому бурштині, бо інакше вони вимруть з голоду, а поліція і всі інші кришуванням заробляють собі, бо відсутня влада. До слова тільки дві країни купують зараз бурштин – це Китай і Польща. Спочатку бурштин везуть до Польщі, де його переробляють, а тоді продають до Китаю.

Отож, Саакашвілі закликав лучан покласти цьому край та висловити свої вимоги для Президента.

Народний депутат Юрій Дерев’янко, який теж приїхав на зустріч, розповів, що 5 жовтня Порошенко у Верховній раді хотів проштовхнути закон про так звану реінтеграцію, яким би легалізували Мінські угоди. Цей закон зобов’язував би кожного державного службовця і кожний державний орган виконувати Мінські угоди та ганебні деталі, які є антиукраїнськими. Однак народні депутати, які стоять на проукраїнських позиціях, не дали можливості це зробити.

Дерев’янко закликав волинян 17 жовтня приїхати під Верховну Раду і сказати «Досить» та вимагати від Порошенка виконання умов – змінити систему виборів,  бо у Верховну Раду потрапляють або олігархи, або ті, за кого заплатили (вартість виборів у Верховну Раду сьогодні сягає понад 0,5 мільярда доларів, тоді коли у  Німеччині вартість виборів усіх політичних партій ледь дотягує до 80 мільйонів євро), створити антикорупційний суд тощо.  Якщо ж Порошенко не захоче виконувати ці умови, то вимагати від нього йти у відставку. Однак волинян закликали виключно до мирних дій.

 

0 Комментариев