Розповіли над чим працюють голови новостворених ОТГ на Волині

news

У новостворених об’єднаних територіальних громадах Волині уже розпочали активну роботу. Для того, аби допомогти новобраним керівникам та депутатам громад учора, 7 листопада 2017 року, голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик побував із робочим візитом у Турійському районі.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Поруч із керівником найвищої виконавчої гілки влади в області працювали голова Турійської райдержадміністрації Орест Василишин та депутат обласної ради Роман Микитюк.

За результатами виборів, 29 жовтня 2017 року, обрали голів Луківської та Турійської об’єднаних територіальних громад, а також депутатський склад за округами. Тож тепер, левова частка повноважень поступово переходитиме до ОТГ. Володимир Гунчик, своєю чергою, зазначив, що Луківська громада – досить перспективна і цей потенціал необхідно розвивати.

До нової громади, створеної на базі Луківської селищної ради, увійшли ще два села – Миляновичі та Сомин, загальна кількість жителів яких – 4 тис. 350 чоловік. Головою Луківської селищної ради обрано Анатолія Климука.

“Зараз громада уже повинна розпочинати роботу, аби стати самодостатньою. Прямі зв’язки з Державним бюджетом – це особлива відповідальність, тому ви повинні спільно приймати рішення, добре їх зваживши”, – звернувся до присутніх Володимир Петрович.

Серед першочергових завдань, які потрібно вирішити уже до кінця поточного року – формування команди управлінців із відповідними функціональними обов’язками та напрацювання проекту бюджету ОТГ на 218 рік.

У цьому контексті голова облдержадміністрації запевнив: якщо є необхідність консультації та допомоги фахівців, вони приїдуть у громаду, однак зможуть працювати і дистанційно, координуючи роботу і консультуючи нових керівників.

Водночас, саме сьогодні відбулося перше сесійне засідання Луківської територіальної громади, під час якої представили новобраного голову та вручили мандати депутатському складу.

Під час зустрічі обговорили тонкощі державних реформ у галузі медицини та освіти у контексті Луківської ОТГ. Окрім того, означили необхідність створення потужних професійно-технічних навчальних закладів та їх філії.

“Ми готові надати максимальну практичну допомогу місцевим громадам, стосовно формування бюджету на прийдешній рік, написання грантових проектів та інших важливих питань фінансового плану, які впливатимуть на соціально-економічний розвиток ваших територій”, – резюмував Володимир Гунчик.

Опісля, в робочому плані голови облдержадміністрації – спілкування з депутатським корпусом новоствореної Турійської об’єднаної територіальної громади, головою якої став Олексій Безсмертний.

До складу ОТГ увійшло чотири населені пункти: селище міського типу Турійськ, а також села Дольськ, Кульчин та Перевали. Загальна кількість населення у громаді – більше 7 тис. осіб.

” Хочу подякувати усім вам за те, що говорили і говорите населенню правду. І закликаю, узявши на себе відповідні повноваження, об’єктивно оцінювати власні можливості, розпочинати ті проекти, які реально вдасться осилити, адже усе потрібно робити поступово”, – звернувся до присутніх керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.

За словами Олексія Миколайовича, найперше у громаді планують ремонт доріг, капітальний ремонт освітніх закладів, будинку культури.

“Загалом, коли будемо приймати бюджет громади на наступний, 2018 рік, врахуємо потреби усіх сіл, аби показати, що позитив від об’єднання таки є, і він значний”, – розповів Олексій Безсмертний.

Тож, до кінця поточного року, справ у громад – чимало. Всі вони потребують виважених рішень та участі кожного. У спілкуванні з депутатським активом обох громад Володимир Гунчик зауважив, що зараз, після першочергових процедурних питань, необхідно напрацювати перелік пріоритетних об’єктів, над яким працюватимуть вже з нового року.

Зазначимо, що навчальні семінари для новообраних голів об’єднаних територіальних громад триватимуть і надалі, тож практичну допомогу у вирішенні тих чи інших питань зможуть отримати абсолютно усі.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев