Росія введе санкції проти Туреччини – ЗМІ

news

Повідомляє korrespondent.net

Інцидент з російським бомбардувальником Су-24 закінчується для Туреччини введенням санкцій, про це пише Коммерсантъ з посиланням на джерела в уряді, а також представників бізнесу, які працюють з турецькими постачальниками.

Очікується, що Росія обмежить імпорт продуктів та інших товарів з Туреччини. Про введення обмежувальних заходів офіційно можуть оголосити вже сьогодні.

Списку товарів, які підпадуть під обмеження, поки немає, влада опрацьовує питання, про введення продовольчого ембарго, як це було з країнами Заходу – також не йдеться. Заборони можуть бути введені за лінією Россільгоспнагляду і Росспоживнагляду.

У наглядових відомствах цю інформацію не коментують, аналогічна реакція пішла і в секретаріаті віце-прем’єра Аркадія Дворковича, який курирує агропромисловий комплекс РФ. При цьому Федеральна митна служба (ФМС) отримала вказівку “ризику на Туреччину” вже напередодні. Митники не пропускають турецькі товари апріорно, оскільки для пропуску турецької продукції митнику доведеться виконати 100% контроль: узгодити це з усіма функціональними відділами, провести огляд і відібрати проби на перевірку відповідності товару параметрам безпечності та якості.

Лавров: Воювати з Туреччиною не збираємося

На Туреччину припадає близько 4% продуктового імпорту в Росію, за 10 місяців поточного року Туреччина поставила в Росію продукції на мільярд доларів, основна частка припадає на цитрусові та помідори. Однак в Мінсільгоспі РФ вже готові замістити ці потужності поставками з Ірану, Марокко, Ізраїлю та інших країн.

Раніше російський президент Володимир Путін пригрозив Анкарі, що випадок зі збитим літаком матиме серйозні наслідки для відносин двох країн.

0 Комментариев