Росія оголосила Туреччині умови нормалізації відносин

news

Посол РФ в Туреччині озвучив умови нормалізації відносин між країнами, які зіпсувалися після катастрофи Су-24. Повідомляє Корреспондент.net.

Російський посол в Туреччині Андрій Карлов назвав три умови подолання кризи у відносинах між Москвою та Анкарою, який виник після того, як ВПС Туреччини збили російський військовий літак.

По-перше, за словами Карлова, Туреччина повинна вибачитися за атаку по російському Су-24, що спричинила смерть двох російських військовослужбовців.

По-друге, Росія вважає, що турецькі власті повинні знайти і покарати винних за даний інцидент. Крім того, Туреччина повинна компенсувати збиток, який понесла російська сторона.

“Якщо наші очікування не виправдаються, інші заяви Туреччини не матимуть результату, – заявив Карлов в інтерв’ю місцевій газеті Cumhuriyet. – У той час як Анкара стверджує, що зацікавлена в діалозі, вона робить заяви, які суперечать цьому підходу”.

Дипломат також заявив, що російського пілота, який катапультувався зі збитого Су-24, застрелив громадянин Туреччини Алпарслан Челік.

“Це Алпарслан Челік стріляв у нашого пілота. Він виступав перед камерами і робив заяву, а потім показав частину парашута. Він вільно говорив по-турецьки”, – заявив посол, додавши, що батько Челіка був колишнім мером.

Нагадаємо, раніше глава адміністрації президента РФ Сергій Іванов заявив, що колишніх відносин з нинішнім президентом Туреччини у Москви вже не буде.

 

0 Комментариев