Російську «ботоферму» виявили у сусідній області

news

В містечку Дубно, на Рівненщині, «накрили»  російську «ботоферму», яка входила в ціну мережу, що працювала по Україні.

Діяльність розгалуженої мережі «ботоферм», яку підтримували через російські онлайн-сервіси і яка працювала у різних регіонах країни, блокувала СБУ, – повідомляє РадіоТрек.

Обшуки проводили у Києві, Харкові, Дніпрі, Ірпені (Київської області) та Дубні (Рівненської області).

Під час обшуків оперативники виявили і вилучили комп’ютерну техніку та спецобладнання (GSM-модеми, шлюзи). А ще – понад 22 тисячі SIM-карток операторів стільникового мобільного зв’язку України.

Вилучили також чорнові записи щодо реєстрації користувачів соцмереж, які розміщували провокативні коментарі під публікаціями українських політичних діячів.

Повідомляється, що телекомунікаційні платформи використовували для створення і просування фейкових акаунтів і спільнот для проведення незаконних операцій в інтернеті.

Загалом угруповання зареєструвало понад 8 000 активних акаунтів.

 

Через них у популярних соцмережах поширювали недостовірну інформацію щодо ситуації в Україні, а також підбурювали протестні настрої та залякували населення.

Крім того, з них здійснювали інформаційні атаки на акаунти українських високопосадовців, розсилали повідомлення про мінування об’єктів критичної інфраструктури та розповсюджували вогнепальну зброю, вибухові пристрої й наркотики.

Ці акаунти реєстрували через російські онлайн-сервіси, які надавали послуги віртуальних мобільних номерів.

Також вдалося встановити, що частину обладнання використовували для нелегального перенаправлення телефонного трафіку незаконно створених операторів «Фенікс» і «Лугаком» на мережі вітчизняних операторів.

За інформацією СБУ, цими «послугами» користувалися ватажки так званих «ЛНР» і «ДНР».

Нині правоохоронці перевіряють версію щодо причетності до організації цієї діяльності спеціальних та розвідувальних органів РФ.

0 Комментариев