“Ризикуємо перетворитися на Росію” – Головаха

news

Повідомляє gazeta.ua

За найгіршого сценарію, Україна ризикує перетворитися на Росію. Тільки з м’якшим національним забарвленням. Про це в інтерв’ю “Газеті по-українськи” сказав заступник директора Інституту соціології Євген Головаха.

“Країна у стані війни витрачає багато ресурсів фінансових і людських. Мобілізація суспільства призводить до погіршення ситуації з демократією. Це погано. Тому війну треба закінчувати. Скільки вона триватиме, стільки й втрачатимемо демократичних засад. За найгіршого сценарію, ризикуємо перетворитися на Росію, тільки з м’якшим національним забарвленням. Уже менше тих, хто мають надію на краще. Але поки що це не фатально, все в наших руках. Багато залежить від політики влади. Також чи відтворюватимуться і працюватимуть волонтерські рухи в мирному житті”, – зазначив він.

За його словами, після обрання влади потрібно одразу ж контролювати її.

“Чимало хто з тих, хто мав би це робити, пішли на посади: громадські активісти, волонтери, майданівці, журналісти. І загрузли там. Їхній потенціал не був використаний”, – додав Головаха.

Він вважає, що українці входять у третій рік після початку Майдану з відчуттям, що зміни таки відбулися.

“Наше суспільство вже ніколи не буде таким, як до кінця листопада 2013 року. Йдемо з надіями, що ці зміни закріпляться. Але є й сумніви. Бо реформи відбуваються недостатньо швидко й радикально. Більшість українців вважають: треба закінчувати війну. Тому підтримують Мінські угоди. Найбільше на сході країни, найменше на заході. Що далі від лінії фронту, то радикальніші настрої. Хто не живе під обстрілами, тому здається, що краще все вирішити воєнним шляхом. Збільшується агресія в суспільстві, у політичній боротьбі. Протестні настрої зростають. Наступний рік буде тривожний”, – наголосив експерт.

0 Комментариев