Різдво Пресвятої Богородиці або Друга пречиста: історія, традиції, прикмети та вітання з величним святом

news

21 вересня Православна церква відзначає велике дванадесяте свято – Різдво Пресвятої Богородиці.

Різдво Пресвятої Богородиці, або ж Друга Пречиста, чи Осенини – велике християнське свято, присвячене народженню матері Ісуса Марії в сім’ї праведних Іоакима і Анни у галилейському місті Назареті.

Пресвята Діва Марія з’явилася на світ в Палестинському місті Назареті, в родині праведних Анни і Іоакима, які залишалися бездітними до похилого віку, але не втрачали надії і вірили, що Господь змилостивиться над ними. Вони обіцяли, що в разі народження дитини, присвятять її життя служінню Богу в Єрусалимському храмі. Їх молитви були почуті. Архангел Гавриїл повідомив їм радісну новину про те, що у них народиться дочка Марія, за допомогою якої буде подарован порятунок всьому людству.

Християни з давніх-давен зверталися до Богородиці, яка стала об’єднуючим началом між Богом і людським родом, та просили в неї захисту і благословення.

Картинки з Різдвом Пресвятої Богородиці 2021: гарні привітання - Lifestyle  24

Святкуючи Різдво Пресвятої Богородиці, Церква і священики прославляють найвищу ступінь наближення божества до людей, його благодатне єднання з ними в образі Діви, народженої з благословення Божого. «Величаємо Тебе, Пресвята Діво, і шануємо Твоїх родителів, і всехвальне славимо народження Твоє», — співають величальну пісню Богородиці.

Богородичні свята пишно відзначаються у місцях, де освячувалися церкви на її честь. Храмові (престольні) свята зазвичай проходять з богослужінням і наступною за ним трапезою. Обов’язково влаштовуються гостини, де всі родичі збираються за круглим столом.

Ще цей день відомий і як свято «Спожинки», або свято врожаю, організовували яке на честь закінчення жнив. Спожинки відзначалися з давніх часів, і могли тривати цілий тиждень. Чим більше було врожаю, тим довше тривало торжество, яке відзначалося широким хлібосольством і ходінням в гості.

Також до цієї дати був приурочений звичай частування молодятами своїх родичів. Зазвичай до молодожонів приходили рідні і знайомі. Запрошував гостей спеціально призначений для цієї справи «позиватий», який просив відвідати молодих, на їхнє життя-буття подивитися, уму-розуму їх навчити.

21 вересня не тільки відвідували молодят, а й запрошували їх до батьків (тещі і тестя) разом зі свекрухою і свекром для встановлення добрих відносин між сім’ями. Після свята онуки нерідко залишалися на кілька днів в гостях у дідуся з бабусею.

До Різдва Богородиці про себе дуже виразно заявляла настала осінь, тому свято наповнювалося ще одним змістом – другою зустріччю осені (перша на Семен день 14 вересня, третя – 27 вересня на Воздвиження).

Вранці жінки з вівсяним хлібом виходили на берег річки, озера чи ставка зустрічати матінку-Осінь. Старша жінка тримала в руках хліб, а молоді співали пісні, потім розламували хліб на шматочки по числу присутніх, несли його додому, де годували їм домашню худобу.

З Осенін розпочиналася пора посиденьок. Дівчата з пряжею збиралися в одній хаті, до них приходили хлопці з частуванням і гармонікою, виконувалися ігрові пісні.

Як і в день весняного рівнодення, 21 вересня в хатах оновлювали вогонь – старий гасили і запалювали новий. Щоб уникнути лихого ока, порчі і хвороб палили старе і непотрібне взуття і одяг, дітей на порозі будинку обливали водою.

Різдво Пресвятої Богородиці 2020: привітання, побажання, смс, картинки,  відео

21 вересня: прикмети і повір’я

  1. Яка погода в цей день, такою і осінь буде. Якщо тепло на вулиці, то і осінь буде теплою і погожою.
  2. Чим більше на цибулі лушпиння, тим холодніше зима буде.
  3. Яскраво-червоний захід або світанок – до вітряної та дощової погоди.
  4. З ранку іній на траві – до негоди.
  5. З дерев практично все листя опало – зима буде ранньою.
  6. На деревах павутини багато – до тепла.
  7. Зайці риють нори – до суворої зими.
  8. Перелітні птахи низько летять – до похолодання.
  9. Хліб, спечений або куплений в цей день, потрібно з’їсти в колі сім’ї. З чужими людьми їм ділитися не можна.
  10. 21 вересня вся вода в криниці – свята.
  11. Бездітним жінкам, які мріють завагітніти, в цей день потрібно молитися, щоб Господь послав їм дитину. Також слід замовити молебень в церкві і подати милостиню жебракам.

Людині, яка народилася 21 вересня, слід носити алмаз і турмалін. Вона виростить відповідальною і працьовитою.

Різдво Пресвятої Богородиці: Привітання, листівки і смс на Різвдо Пресвятої  Богородиці 21 вересня

Свято Різдво Пресвятої Богородиці - Офіційний сайт села ВовчинецьПривітання з Різдвом Пресвятої Богородиці листівкиРОЖДЕСТВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ - Каталог веб-сторінок та підприємств  Івано-Франківська та області

Різдво Пресвятої Богородиці: кращі привітання та листівки

Привітання з Різдвом Пресвятої Богородиці у прозі

Пресвята Матір Божа наpoдилася в цей вересневий день. Вона дала життя Господу, благословивши цим все людство. Миру, добра, світла і чистих помислів бажаємо кожному християнину!

***

Вітаємо з Різдвом Пресвятої Богородиці. Нехай чистота і світло цього свята наповнять Вашу душу благодаттю, а віра буде щирою і міцною. І тоді у Вашому житті неодмінно будуть траплятися справжні чудеса.

***

З святом наpoдження Пресвятої Богородиці вітаємо всіх християн! Нехай зійде до вас любов, щастя, добро і радість. Нехай Діва Марія допоможе у всіх починаннях, а серця будуть сповнені чистої віри.

***

За стародавнім переказом, у древньому місті Назареті жили далеко не молоде подружжя. І чоловік Іоаким, і дружина Анна були чесними та відданими одне одному, але у них не було дітей. Одного дня, в велике свято Іоаким приніс в храм дари для Господа Бога, але священик відмовився їх приймати, бо пара була бездітною, а діти – це благословення Боже. Дізнавшись про це, Анна заплакала і пішла в сад.

Там їй з’явився Господь і сказав, що Анна наpoдить дочку, яка буде сама благословляти усе людство і стане порятунком для усього світу. В цей же самий час Іоакиму, який пішов сумувати в пустелю, з’явився Ангел і розповів йому про передрікання Господа. Через дев’ять місяців у подружжя справді наpoдилася дочка. Появі на світ заступниці людей зрадів весь світ. Це й було Різдво Пресвятої Богородиці.

Вітаю Вас зі святом Різдва Пресвятої Богородиці. Щиро бажаю, нехай Божа мати Вам допомагає, Божої благодаті!

***

Вітаю вас з великим православним святом. Нехай велич і чистота цього свята подарують вам радість і щастя, а віра стане міцнішою. Бажаю, щоб в житті завжди було місце для великих і маленьких чудес.

***

Вітаю вас з чудовим православним святом. Нехай в душі завжди буде спокій і віра, а в серці не буде місця злобі і розчаруванням. Адже Богородиця опікується над тими, хто несе доброту, любов і радість.

***

Церква не має основ святкувати земний день наpoдження Святих, бо їх день cмeрті на землі – день наpoдження на небесах. Виняток становлять двоє найбільших Святих у Церкві: Пречиста Діва Марія і св. Іван Хреститель. Ми святкуємо не тільки їхнє небесне, але й їхнє земне Різдво. Один з великих празників, що стоїть на початку нашого церковного року – це празник Різдва Пресвятої Богородиці.

Це видно зі слів тропаря цього празника, де він особливо радісний і важливий. Він радісний, бо це день наpoдження Божої Матері – Владичиці неба й землі. Він важливий, бо підкреслює велику правду святої віри про Богоматеринство Пречистої Діви Марії. Дорогі браття і сестри! У цей святковий день хочеться привітати усіх, хто носить ім’я нашої Небесної Матінки Марії. Побажати їм міцного здоров’я, Божих ласк та повсякчасного заступництва Пресвятої Богородиці.

Майдан - дрогобицька інтернет-газетаПривітання з Різдвом Пресвятої Богородиці - листівки на Другу ПречистуДруга Пречиста 2020: привітання та картинки на Різдво Пресвятої Богородиці  - Amazing Ukraine - Дивовижна Україна

***

У день Різдва Богородиці

Чудо станеться нехай.

Серце хай щастям наповниться,

Буде в душі вашій рай.

***

Вже прийшла друга Пречиста
І вплела в свої намиста
Грона калинові, плоди пурпорові
Із яблук налитих, із груш соковитих,
Із кавунів, динь і слив

З неповторних земних див.
Різних сортів винограду,
По дозрілому йде саду,
По щедрій землі, по плаю
Це тобі й мені, – я знаю

І всім сущим на цім світі
Оті дари розмаїті,
Оця краса урожаю,
Ці лани, – з краю до краю,
Ця безмежна неба синь…

Навкруги, – де зір не кинь!
Подякуймо, поклонімся!
І уклінно помолімся
До Діви Марії, – за дари такії.

***

Вересневий день такий духмяний,
І дарами повняться поля.
А в стареньких Якова і Анни
Наpoдилось золоте Маля.

Пригортають вимолену мрію,
Донечку – немов троянди цвіт –
І не знають, що на їх Марію
Вже давно чекає цілий світ.

Що слова здійснилися пророчі,
І в колисці Діва та свята,
Що через роки, одної ночі
Нам наpoдить Господа-Христа.

Вже любов’ю зір її зоріє,
Вже й тепер найкраща на землі!
З днем наpoдження Тебе, Маріє!
Славимо дорослі і малі…

***

Твого Різдва, Пречиста, дивний ранок
Благословивсь й розцвів, як едельвейс.
Твою молитву прикладу до рaни,
Голубко біла, що зійшла з небес.

Твій голос – світлий доторк Слави
Творця – Любові, сонячний прелюд
Небесних ласк. Пречиста Діво, ave!
Вклоняюсь. Плачу. Дякую. Молю.

Пребудь в моїй трaгiчній долі-пісні,
Осяй Небес натхненням ночі й дні!
Хай віру і надію нині й прісно
Твоя любов освячує в мені.

Над зрaнeною пташкою, Голубко,
Пречисті руки-крила вознеси.
І серце, як маленька спрагла гpудка,
З Твоїх долонь зіп’є ковток весни.

***

Так довго, так щиро молилась,
Так вірила в милість Небес,
До Бога лиш серцем тулилась
І несла покірно свій хрeст.

Просила, молила, благала…
Минули в чеканні літа,
Лиш віра в душі не згасала,
Надія на Бога Свята.

Почув ті Молитви Всевишній,
Потішив на схилі життя:
Під серцем побожним, безгрішним
Понесла Пречисте Дитя.

Смиренно здолавши сум’яття,
Чекала Святе Немовля.
І це Непoрочне Зaчaття
У вдячності славить Земля.

Їй всесвіт співає Осанну,
У світі надії — в квіту,
Бо Чиста і Праведна Анна
Наpoдить Марію Святу.

***

У день Різдва Богородиці
Чудо станеться нехай.
Серце хай щастям наповниться,
Буде в душі Вашій рай.

Хай ні хвoроби, ні прикрості
Вас ніколи не знайдуть.
Будуть хорошими новини,
Радість лише роки несуть.

***

З Богородиці Різдвом!
Нехай чудові побажання
Принесуть у твій щасливий будинок
Розуміння і визнання.

Вітаю тебе душевно я,
І бажаю тобі благ земних,
Щастя вічного і чарівного,
Багато радості кожної миті!

***

У Різдво Пресвятої Богородиці
Всі печалі і скоpботи підуть.
Нехай душа твоя щастям наповниться,
А молитви до неба дійдуть.

Нехай Заступниця наша небесна,
У починаннях допоможе тобі.
Стане життя схоже з казкою чарівною,
Немов рай настав на землі.

***
З Різдвом Богородиці привітаю,

Побажання свої я вам направлю.

Побажаю жити з любов’ю до Бога,

Щоб благородною була дорога.

Я всім бажаю постійно тільки миру,

Щоб не відвідувала вас ніколи стихія.

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці: що можна, а чого не можна робити в цей день | Новини

Pin by валенÑина данилÑÐ on Різдво Пресвятої Богородиці in 2020 | Zelda characters, Poster, Fictional charactersРіздво Пресвятої Богородиці: Що не можна робити, 21 вересня, яке сьогодні святоРіздво Пресвятої Богородиці 2019: картинки, вітальні листівки, вірші й смс - Телеканал Україна

Рождество Пресвятой Богородицы - поздравления, смс, картинки, музыкальные открытки - 21 сентября праздник - «ФАКТЫ»

З Різдвом Пресвятої Бородиці 2020: красиві привітання в прозі - Радіо Максимум

З Різдвом Пресвятої Бородиці 2020: красиві привітання в прозі - Радіо Максимум

\Різдво Пресвятої Богородиці – кращі привітання у віршах і картинках – NizhynNEWSЗ Різдвом Пресвятої Бородиці 2020: красиві привітання в прозі - Радіо Максимум

Вітання з Різдвом Пресвятої Богородиці в прозі | ВІТАННЯРіздво Пресвятої Богородиці 2020 в Україні: привітання у віршах і картинках  | Факти ICTVВітання Євгена Олександровича Романенка зі святом Різдва Пресвятої  Богородиці! | Громадська організація

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев