Річний контракт на постачання природного газу: що потрібно знати споживачам

news

З 1 травня всі побутові споживачі газу в Україні будуть автоматично переведені на річний контракт. Замість щомісячних тарифів українці отримають на найближчі 12 місяців стабільну ціну. Відповідну Постанову прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Повідомляє пресслужба ТОВ «Волиньгаз Збут».

 Що важливо знати про річний контракт на постачання природного газу побутовим споживачам:

1) Усі побутові споживачі природного газу з 1 травня будуть автоматично переведені на річні контракти своїх постачальників.

2)  Строк дії річного контракту для всіх українців – з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року;

3)  Постачальник не має права протягом періоду дії річного контракту збільшувати ціну газу (зменшувати може), а також змінювати інші умови контракту;

4)  Споживач може в будь-який момент розірвати відносини зі своїм постачальником і перейти до іншого;

5)  Постачальник має право пропонувати побутовим споживачам, які до нього звернулися, інші комерційні пропозиції – місячний контракт або контракт на опалювальний сезон тощо;

6)  Споживач може в будь-який момент змінити річний контракт на місячний або інший.

7)  У разі зміни споживачем річного контракту на інший газовий тариф цього постачальника або зміни постачальника протягом строку дії річного контракту (з 01 травня по 30 квітня), такий постачальник  має право відмовити повторно постачати споживачу газ в рамках річного контракту;

8)  Оплата за газ в рамках річного контракту здійснюється щомісячно не пізніше 25 числа місяця, наступного за розрахунковим. При постачанні природного газу в рамках іншої комерційної пропозиції постачальника (наприклад, місячний контракт) строк оплати рахунка визначається комерційною пропозицією постачальника. Тобто це може бути передплата чи післяоплата на інших умовах тощо;

9)  Інформація про умови річного контракту та інших газових тарифів має бути опублікована на офіційному вебсайті постачальника та в особистому кабінеті споживача.

10) Вартість газу в річному контракті усі постачальники зобов’язані опублікувати 25 квітня – за п’ять днів до початку періоду постачання.

Найбільший постачальник газу на Волині ТОВ «Волиньгаз Збут» активно готується до введення річного контракту, який стане гарантією фіксованої ціни та безперебійного постачання ресурсу впродовж 12 місяців.

Окрім того, компанія планує запустити ще кілька нових газових тарифів. Зокрема, до наступного опалювального сезону клієнтам знову запропонують взяти участь в акції «Твоя енергонезалежність» і створити власний запас газу на опалювальний сезон. Зокрема у  2020 році учасники акції могли придбати газ за ціною 4,5–5,5 грн за кубометр і зимові стрибки ціни були їм абсолютно не страшні.

0 Комментариев