Прокуратура Волині забезпечує виконання завдань у галузі міжнародного співробітництва

news

У відповідності до чинного законодавства та міжнародних договорів України органи прокуратури забезпечують здійснення міжнародного співробітництва під час кримінального провадження.

 Повідомила прес-служба прокуратури області.

При реалізації цих повноважень прокуратурою Волинської області з початку року організовано та забезпечено виконання 46 запитів компетентних органів іноземних держав про надання правової допомоги у кримінальних справах.
Левову частку запитів становили запити із Республіки Польща (30) та Республіки Білорусь (10). Також надавалася міжнародна правова допомога правоохоронним органам Угорської, Словацької, Литовської, Латвійської Республік та Республіки Казахстан.
Зважаючи на те, що Волинь є прикордонною областю, в органів досудового розслідування виникають питання, відповіді на які можуть дати лише компетентні органи іноземних держав.
З урахування цього, у першому півріччі поточного року прокуратурою Волині скеровано за кордон 20 запитів про надання міжнародної правової допомоги в рамках розслідуваних слідчими органами області кримінальних проваджень, з яких 14 адресувалися компетентним органам Республіки Польща.
Не залишаються без проведення відповідного розслідування та, за наявності підстав – покарання, діяння, вчинені волинянами за межами нашої держави.
Так, цьогоріч прокуратура області ухвалила рішення про перейняття від компетентних органів Республіки Польща 4 кримінальних проваджень про факти вчинення громадянами України кримінальних правопорушень за кордоном.
Одне минулорічне кримінальне провадження відносно волинянина, який скоїв дорожньо-транспортну пригоду у Республіці Польща, у цьому році з обвинувальним актом скеровано до суду.
Задля забезпечення невідворотності покарання прокуратурою області у поточному році за кордон скеровано 2 клопотання для передачу в Україну двох осіб, які вчинили кримінальні правопорушення і намагалися уникнути кримінальної відповідальності, переховуючись у інших країнах.
За результатами проведеної прокуратурою Волині екстрадиційної перевірки одну особу етаповано з області для подальшої видачі на Батьківщину – в Азербайджан – для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинені там злочини.
Прокуратура області і надалі вживатиме заходів задля дотримання принципів і норм міжнародного права під час кримінального провадження.

0 Комментариев