Прокуратура Волині наполягає на поверненні державі земель лісового фонду вартістю понад 300 млн. грн

news

Прокуратура Волині наполягає на поверненні державі 30 тисяч гектарів земель лісового фонду вартістю понад 300 мільйонів гривень. Про це пише прес-служба прокуратури Волинської області.

Господарський суд Волинської області частково задовольнив позовну заяву заступника прокурора області в інтересах держави до Ковельського спеціалізованого лісогосподарського приватного акціонерного товариства «Тур» та Ковельської РДА.

Визнали недійсним та скасували 30 державних актів на право постійного користування землею та зобов’язали Ковельське СЛПАТ «Тур» повернути з незаконного користування землі лісового фонду площею понад 30 тисяч гектарів вартістю понад триста мільйонів гривень.

Нагадаємо, згідно з державними актами на право постійного користування землями лісового фонду, підписаними 1994 року тодішнім головою Волинської обласної ради, приватному підприємству «Тур» було передано в використання ці земельні ділянки. Державні акти видано нібито на підставі рішення Волинської обласної ради від 17 березня 1994 року.

Згодом за результатами прокурорської перевірки з’ясувалося, що будь-яких рішень про передачу цих земель у постійне користування СЛАТ «Тур» Волинська обласна рада не приймала. Проектної документаці з землеустрою на ці земельні ділянки також не виготовляли.

Прокуратура Волині у червні минулого року звернулася до господарського суду області з позовом про скасування державних актів на право постійного користування підприємством «Тур» землями лісового фонду і повернення цих земель державі.

Судові інстанції, починаючи від місцевого і до Вищого господарського судів, визнали незаконність передачі земель приватному підприємству. Однак, у задоволенні позову прокуратури було відмовлено, бо нібито збіг строк давності.

У травні 2015 року Верховним судом України задоволено заяву Генеральної прокуратури України про перегляд попередніх рішень судів усіх інстанцій. Справу повернули на новий розгляд у Вищий господарський суд, який повернув її на новий розгляд суду першої інстанції.

Нині ж господарський суд області підтвердив: землі, якими 20 років незаконно користується Ковельське СЛПАТ «Тур», повинні бути повернуті державі.

0 Комментариев