Програма “теплі кредити” залучила шість мільярдів гривень інвестицій в економіку країни

news
Урядова програма «теплих кредитів», якою за три роки скористалося майже 400 тис. родин, дозволила залучити більше 6 млрд грн. в економіку країни. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на конференції “Енергоефективність у житловому секторі – шлях до енергонезалежності країни” в ІА «Укрінформ» 14 грудня.

Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.
Як пояснив С. Савчук, програма «теплих кредитів» стала інструментом не лише допомоги населенню при впровадженні енергоефективних заходів, а й активізації економічних процесів в Україні.
«Завдяки зацікавленості населення до енергоефективності пожвавився ринок виробництва енергоефективного обладнання та матеріалів, а також ринок послуг з утеплення, встановлення вікон, заміни газових котлів на твердопаливні тощо», – підкреслив С. Савчук.
Стимулювати населення та ОСББ до енергоощадності та розвинути ринок матеріалів і послуг у цій сфері допомогла й місцева влада. У співпраці з Держенергоефективності щороку розробляються та затверджуються місцеві програми співфінансування «теплих кредитів».
Якщо у 2015 р. реалізовано 74 програми, то у 2016 р. їх стало 109, а за неповний 2017 рік маємо 155 програм. Тобто за два роки кількість місцевих програм «теплих кредитів» зросла удвічі, а обсяг їх фінансування – у понад 3 рази. Також збільшилися обсяги відшкодування за «теплими кредитами» з місцевих бюджетів. Якщо у 2015 році ця сума складала 14 млн грн., то у 2017 р.  – у 4 рази більше, а саме – 57 млн гривень.
Голова Агентства закликав присутніх на конференції голів ОСББ звертатися до мерів міст та голів обласних та районних рад щодо продовження і створення нових місцевих програм здешевлення «теплих кредитів» на наступний рік.
Також С.Савчук нагадав, що Урядова програма «теплих кредитів» діятиме у 2018 р. і на її фінансування виділено 400 млн. гривень. Половину цієї суми – 200 млн грн. – буде спрямовано на співфінансування енергоефективних заходів ОСББ.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев