Професор з Луцька мріє лікувати українців без медикаментів

news

Цей чоловік відразу вражає тих, хто приходить до нього за допомогою, своїми методами роботи. 

Історію про нього розповідає Місто вечірнє.

Він не почне виписувати вам ліки, а скаже, наприклад, заплющити очі і прокрутитися навколо своєї осі. Або зробити собі масаж подушечок пальців. Олександр Харченко – випускник Дніпропетровського медичного інституту, професор медицини, академік і людина, яка знає про людське тіло немало.
Він переконаний, що всі наші хвороби знаходяться на долоні.
Приблизно з 1970 року Олександр Григорович займається профілактикою, діагностикою, терапією, реабілітацією методами китайської медицини Су Джок. Саме цей велетенський досвід і спостереження призвели до того, що Олександр Харченко створив свою філософію здорового життя – сенсфізіологіку. «Просто усе має свою логіку, навіть людське тіло», – переконаний професор. Свою першу книгу медик назвав відповідно: «Довідник розумної людини». Утім, цього чоловіка важко назвати суто медиком, радше Лікарем з великої літери і філософом. Саме так, Олександр Харченко – автор концепції переходу цивілізації Homo Sapiens (Людина Розумна) в цивілізацію Homo Sensus (Людина Свідома). Відчувати своє тіло – цей найскладніший у світі механізм – і розуміти, як воно влаштоване, – головне правило сенсфізіологіки. І хоча новітня наука ще не знайшла офіційного підтвердження, проте її автор сподівається колись отримати Нобелівську премію за те, що навчив людей поважати і слухати своє тіло.

Трохи слів про Су Джок

Свою розповідь я почну з витоків – методів древньої Су Джок – медицини. Її прихильники впевнені, що на стопі і долоні людини розташовані точки, діючи на які можна вплинути на органи всередині людського організму. Майстри Су Джок масажують важливі точки з використанням діагностичної палички, сірників, різних зернят тощо. -Перший пальчик нагадує голову, решта – дві руки і дві ноги, на поверхні долоні розташована проекція всіх внутрішніх органів, – пояснює пан Олександр. – Усе влаштовано за законом відповідності. Тому, масажуючи точки, можна позбутися болю. Якщо є не дуже серйозні проблеми зі здоров’ям, Су Джок-терапевти акупунктурно вивчають руки, а якщо серйозні – стопи. На людському вусі також є біологічно активні точки. За формою вухо нагадує ембріон людини. А ділянка носа і надбрівної дуги нагадує жіночі яєчники. За законом аналогії, впливаючи на одне, можна отримати одужання у другому, – каже лікар. Поглибивши свої знання з китайської медицини та відкривши низку власних законів і власну філософську концепцію, Олександр Харченко став автором інноваційної сенсфізіологіки.

Деякі діючі методи сенсфізіологіки

Фіксувати свої творчі надбання пан Олександр почав на популярному блог-сервісі «Живий Журнал» у 2009 році. Там знайшов своїх постійних читачів. Та все ж учений вирішив, що статті з Інтернету треба видрукувати в «щось матеріальне, щоб можна було пальцями пощупати». «Ця книга не для читання, вона для користування», – пише професор Харченко у передмові до своїх «Технологій постійного здоров’я».
«Я постійно ставлю собі запитання, яким чином можу допомогти жителям України, які потерпають від хвороб? Україна посідає високу позицію в рейтингу смертей від хвороб. Для її жителів я дарую найцінніше, що маю – технологію постійної реновації здоров’я», – розповідає Олександр Харченко.
Про що ж пише луцький професор у «Живому Журналі»? Про все: про варикоз, діабет, про те, як кинути курити, зробити гімнастику своїй печінці. Трапляються і статті з дивакуватою назвою: «Для чого чоловіки обертаються, щоб глянути на жіночу попу». Виявляється, і такі дії можуть стати джерелом здоров’я.

Наука сенсфізіологіка доводить: астма виникає від надлишку кисню. Уже роками пацієнти пана Харченка з астмою роблять нехитрі маніпуляції – затримують дихання. «А коли затримка дихання стане неможливою, потягніться всіма м’язами тіла, особливо ніг», – радить професор медицини. І знаходить своїй методі сенсфізіо(логічне) пояснення: надлишок кисню в легенях, який там «згорає», призводить до роздутості легень, тобто емфіземи, як наслідок – розтягнення міжреберних м’язів. На думку пана Олександра, це все і спричиняє задуху. А свій метод лікування чоловік також логічно пояснює. Та всіма здобутками вченого з півстолітнім досвідом роботи неможливо поділитися на сторінках газети. Утім, деякі секрети хочеться розкрити.
«А ви знали, що язик за своєю формою ідеально повторює обриси обличчя людини? За аналогією форм розвитку, активно рухаючи язиком, можна пробудити свій мозок. Називаю це його супергімнастикою», – розповідає лікар. Епілептикам він радить частіше моргати, для тих, хто хоче схуднути, професор Харченко склав цілий ритуал. «До речі, зараз багато дітей з ожирінням. Та винна в цьому не калорійна їжа, а стосунки між батьками. Звертаюся до них: ви собі навіть не уявляєте, як ваша дитина зчитує інформацію довкола. Будь-яка ваша агресія (не тільки стосовно дитини, але й, скажімо, до начальства) запускає в дитячому організмі програму захисту – так накопичується підшкірний жир.
Під час розмови Олександр Харченко видає на-гора безліч цінних думок. Ділюся ними з вами.
PОкрім твердження, що діти не хворіють, а реагують на думки батьків, я вивів ще один закон сенсфізіологіки – чоловіки не хворіють, а реагують на думки своїх жінок. А жінки не хворіють, а реагують на свої ж думки. Як розумієте, здоров’я цілої сім’ї великою мірою залежить від жінки.
Жодна пацієнтка, яку я врятував від гіпертонії, запитала, чи можна вберегтися від інсульту, якщо щодня вимірювати тиск. Я сказав, що інсульт трапляється тільки від накопичення образи і гніву. Її це дуже здивувало. Думаю, якщо жити в очікуванні високого тиску, то так і станеться. Ще Ісус казав: «Чекаєш злодія і злодій прийде».
PЗнаєте, чого навчити пацієнтів найважче? Дивитися на свою ціль, а не опускати очі додолу, немовби на той світ зібралися. Якщо вам треба в магазин, ви візуально уявляєте, як ідете туди і купуєте продукти. Цьому мисленнєвому процесу не перешкодять навіть спецслужби. І весь світ готується до того, що ви йдете в магазин. Закликаю вас – не опускайте очі безцільно додолу, як встаєте зранку з ліжка. Дивіться хоча би прямо.

Більшість з тих, у кого є проблеми з гормонами, чи то стосується щитовидної залози, чи наднирників, починають свій рух не з тієї ноги, що потрібно. Чоловікам треба ступати з лівої ноги, жінкам – із правої.
PФорма нашого мозку нагадує немовля в утробі матері. При народженні найбільш розвинута ділянка мозку – сомато-сенсорна, тобто та, що аналізує тактильну інформацію. Що ж, нам треба частіше гладити свій мозок, але якщо буквально це зробити неможливо, то хоча б побігайте голяка по хаті. Я серйозно – такий обдув тіла дуже корисний. Ще раджу після ванни, душу не витирати тіло рушником – хай краплі води висохнуть просто на вас.
Гортаю книгу, яку подарував Олександр Григорович… Щоправда, він не любить, коли до нього звертаються на ім’я та по батькові, вважаючи це жестом несправедливої належності до іншої людини. «У мене є ім’я та прізвище. Такі ж форми звертання характерні для росіян, це українці запозичили в них ось ці «по батькові». Насправді споконвічно наш народ надто волелюбний, щоб додуматися до такого», – каже пан Олександр. У книзі безліч цікавого і неймовірного. На перший погляд твердження виглядають фантастичними, але мимоволі задумуєшся: – насправді людина надто мало знає про своє тіло.
Про допомогу АТО і пункти позбавлення болю
Плекаючи мрію про здорову українську націю, Олександр Харченко готовий до серйозних кроків. Чоловік має намір створити в Україні пункти позбавлення болю на базі Су Джок медицини і сенсфізіологіки. Усе дуже просто. «На сьогодні, за даними ВООЗ, від хронічного болю в хребті страждає близько 90% людей цивілізованого світу і вже більше 60% – від хронічного болю великих суглобів. Також існує проблема позбавлення болю при вивихах та травмах», – розповідає про свою ідею лучанин.
-Ефективність позбавлення болю в пунктах становить не менш як 90-100%. Це біль у хребті, болі при артритах колінних, кульшових, інших великих та дрібних суглобів, навіть при артрозах, головний біль, серцевий біль, біль зубів тощо. Лише в окремих випадках, надто задавнених, позбавлення болю становить близько 75% за першим звертанням, каже пан Харченко. Він обіцяє навчити персонал центрів своїм технологіям за два тижні.

Наразі в Інтернеті можна підписати петицію до Президента України щодо створення центрів позбавлення болю. У тексті професор Харченко переконує, що українців можна лікувати безмедикаментозно. Поки що звернення підписало небагато людей, та лікар не втрачає надії. «Прошу, кому небайдужа доля українців, тих, які вимушено сьогодні помирають ще молодими від «Нездоров’ямору», підписати цю петицію», – каже він.
Свій перший центр чоловік створив на Майдані, куди поїхав волонтером. «У споруді держадміністрації у мене був, так би мовити, свій кабінет. Попросив хлопців зробити мені табличку. То вони написали «Центр позбавлення болю». Такого напливу хворих у мене, звісно, раніше не було. Але приємно було спостерігати, як людина приходила з болем, а з кабінету вибігала. Кожного просив залишити відгук», – розповідає Олександр Харченко.

Чому рідна мова рятує

Для всіх українців цей чоловік вивів універсальне правило – потрібно розмовляти українською мовою для свого ж здоров’я. «Ще древня китайська медицина довела: язик і серце тотожні. Стан язика дає ідеальну інформацію про вигляд і здоров’я серця. Тому не вивертайте свої язики і спілкуйтеся чистою рідною мовою», – переконує пан Харченко.
-Наша планета – це куля, яка постійно рухається по колу в космосі й вібрує. Вібрація певної місцевості залежить від товщини земної кори в цьому регіоні, складу її мінералів тощо. Тобто є суто специфічною в кожному куточку планети. Тому жителі різних широт мають особливості мовлення і навіть тілобудови. Скажімо, англійці всі високі, ніби тягнуться вгору, зазвичай не закінчують слова, ніби ковтаючи їх. Це тому що живуть на Туманному Альбіоні. У чеській мові багато приголосних, що вдаряє по кістковій масі тіла. Тому в чехів нема другого підборіддя, – розповідає свої спостереження професор медицини.
Пан Олександр, між іншим, проводив експеримент з діабетиками. Їм вимірювали рівень цукру, коли людина розмовляла суржиком чи вживала ненормативну лексику. Потім лікар радив прочитати вголос твори Лесі Українки, Iвана Котляревського чи Iвана Франка. Після цього знову вимірювали рівень цукру. Результати були приголомшливими! «Коли людина говорить рiдною мовою, буквально на очах починається зцiлення», – точно знає Олександр Харченко, професор медицини з Луцька.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев