Препарати для поліпшення мозкового кровообігу: показання до застосування і види

news

З різних причин і в будь-якому віці можливе порушення мозкового кровообігу. Це патологічний процес, який призводить до проблемної циркуляції крові по судинах головного мозку і загрожує серйозними наслідками. Клінічна картина для кожного з видів судинних проблем має різний вигляд. Але для всіх характерні загальні ознаки, до яких відносяться головні болі неясного походження, нудота, зниження гостроти зору і слуху, погіршення пам’яті, запаморочення. Минущі порушення характеризуються додатковими, більш вираженими симптомами. Серед них – слабкість рук і ніг, відчуття мурашок і поколювання в тілі, оніміння, порушення мови, закладеність вух. У лікуванні і профілактиці порушень допомагають препарати для поліпшення мозкового кровообігу – https://www.apteka24.ua/medikamenty/serdechno-sosudistaja-sistema/preparaty-dlya-uluchsheniya-mozgovogo-krovoobrashcheniya/, які індивідуально підбираються неврологом.

Серйозна патологія відноситься до захворювань серцево-судинної системи. При загостренні вона може привести до інсульту, тому потрібно негайне втручання медичного персоналу. Це дозволить уникнути серйозних наслідків і в цілому полегшити стан. Потрібно виміряти артеріальний тиск, порахувати пульс. Якщо робота серця погіршена, тиск високий або дуже низький, важливо якомога скоріше викликати швидку.

Які ліки допомагають поліпшити роботу мозку

Сучасні лікарські препарати, які покращують мозковий кровообіг, це узагальнене найменування. Налічується близько 10 груп, що підходять під зазначене поняття, різних по фармакодинаміці і особливостям використання. До основних і найбільш поширених відносяться:

  • судинорозширювальні – діють на клітинному рівні, збільшують надходження крові до тканин головного мозку, покращують розумові здібності за рахунок стимуляції метаболізму і обмінних процесів в клітинах мозку;
  • антиагреганти – діють на етапі згортання крові і перешкоджають тромбоутворення, здатні не тільки попереджати агрегацію, але і викликати дезагрегацію вже агрегованих кров’яних пластинок;
  • антикоагулянти – пригнічують активність системи згортання крові, забезпечуючи їй оптимальний рідкий стан, плинність за умови цілісності судин, тим самим запобігають утворенню тромбів;
  • ноотропи – нормалізують обмін речовин в головному мозку, стимулюють адекватні метаболічні процеси в нервових волокнах і тканинах для підвищення когнітивних функцій.

У кожного засобу своя конкретна задача. Одні розроблені для того, щоб розширювати судини, нейтралізувати радикали, які впливають на щільність судин і їх роботу, покращувати мозкову діяльність. Інші, наприклад, сприяють поліпшенню пам’яті і мислення, відновленню проведення нервового імпульсу до нейронів мозку. Всі вони мають ряд побічних ефектів, які враховуються при призначенні. Тому дуже важливо правильно підібрати препарат, який буде ефективний і приносити організму тільки користь.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев