Преображення Господнє 2020 року – як святкувати Яблучний Спас

news

Свято Преображення Господнього – це одне з дванадцяти головних церковних свят року. Православна церква відзначає його 19 серпня, тобто Преображення Господнє 2020 святкується в середу.

Цього дня всі православні християни згадують, як Ісус явив свій істинний – божественний – лик своїм апостолам на горі Фавор неподалік від Назарета. Своїм вчинком Спаситель хотів підбадьорити своїх послідовників (тому що попереду їхню віру чекали великі випробування) – а заодно показати, як християнська віра перетворює душу людини, робить її світліше і краще.

Преображення Господнє 2020 року – коли починається і закінчується святкування

Саме свято випадає на 19-е число – але у нього є один день передсвята (це 18 серпня), а потім ще і сім днів віддання свята (тобто по 26 серпня). Всі ці дев’ять днів на богослужінні в церквах священики читають молитви і співи, що присвячені саме святу Преображення.

В один день з Преображенням відзначається й Яблучний Спас.

Примітно, що з точки зору історії, Преображення Господнє сталося незадовго до смерті Спасителя на хресті, тобто в лютому або в березні. Однак святкується ця подія саме в серпні (і на відміну від тієї ж Пасхи, що встановлена на честь воскресіння Христа, – має фіксовану дату).

За старих часів свято Преображення було ще й Святом збору врожаю. Тобто церква і простий народ затвердили цю дату для Преображення – на честь того, що в серпні перетворюється і природа (вважається, що із Другого Спаса літо змінюється на осінь), а також як подяку Богові за посланий врожай.

Саме отриманий урожай і освячується на Яблучний Спас.

19 серпня під святковий дзвін християни несуть святити до церкви яблука, виноград, мед та інші плоди.

На стіл подають пісні страви (триває Успенський піст 2020) – із рибою та олією, з яблуками, з медом. Дорослим дозволяється вино.

В Преображення Господнє не можна працювати (крім як готувати їжу та збирати в саду і городі врожай), лаятися і бажати комусь зла. Під забороною і веселощі: будь-які нечувані веселощі під час посту – це табу.

Також не можна вбивати комах, особливо мух. Більш того, за прикметою, якщо на людину муха сіла двічі – це обіцяє їй удачу на цілий рік.

0 Комментариев