Представники волинських громад обговорили завершення бюджетного року: подробиці

news

Волинське регіональне відділення Асоціація міст України спільно з Департаментом фінансів Волинської обласної державної адміністрації та Волинським регіональним центром підвищення кваліфікації провели онлайн-практикум на тему «Основні завдання місцевих фінансових органів щодо завершення бюджетного 2021 року. Особливості організації бюджетного процесу в частині складання, розгляду і затвердження місцевих бюджетів на 2022 рік».

Про це інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Участь у заході узяло понад 120 представників місцевого самоврядування Волині.

Очільниця Волинського регіонального центру підвищення кваліфікації Тетяна Литвиненко зауважила, що завдячую тривалому партнерству різноманітних організацій громада вдасться отримати відповіді на свої актуальні запитання та успішно завершити 2021 рік. “Це – суперпрофесіонали у своїй сфері”, – зауважила вона і закликала представників громад бути активними.

Директор департаменту фінансів Волинської облдержадміністрації Ігор Никитюк зауважив, що перед представниками ОМС стоять певні ризики через зростання цін на енергоносії щодо нормального вступу у 2022 рік.

“Волинь лідирує серед інших організацій – такої наради в інших регіонах ще не було. Така спільна консультативна нарада проводиться уже п’ятий рік поспіль з зірковим складом експертів. Дякуємо, що об’єднуєте зусилля”, – підкреслила виконавча директорка Волинського РВ АМУ Мар’яна Конончук.

Про основні питання організації роботи місцевих фінансових органів області щодо забезпечення виконання запланованих надходжень місцевих бюджетів до кінця 2021 року розповів Іван Мацюк, начальник відділу доходів та аналізу виконання місцевих бюджетів Департаменту фінансів Волинської облдержадміністрації.

Він підкреслив, що об’єктивна оцінка цього року є основою для формування бюджету наступного року. Виконання бюджетів складає майже 100 % за три квартали поточного року, хоча у минулому році за цей же період був значний недобір.

Консультант з бюджетних питань Волинського РВ АМУ Василь Гром додав, що показники – досить пристойні, проте ситуація може ускладнитися через видатки та підвищення тарифів, тому фінансисти з громад мають перерахувати реальне перепрацювання, щоб зберегти фінансовий ресурс для покриття можливих ризиків. “Вам ці гроші будуть украй необхідні”, – уточнив Заслужений економіст України.

Любов Піонтковська, начальник бюджетного управління Департаменту фінансів Волинської облдержадміністрації, Леся Горбачова, заступник начальника управління, начальник відділу фінансів програм соціально-економічного розвитку та соціального захисту населення, Володимир Горщар, заступник начальника управління, начальник відділу зведеного планування та міжбюджетних відносин та Юрій Фредюк, начальник відділу фінансів соціально-культурної сфери бюджетного управління у своїх виступах торкнулися питанння аналізу забезпечення фінансовими ресурсами та фінансування витрат місцевих бюджетів області на 2021 рік та основних напрямків роботи місцевих фінансових органів щодо виконання фінансових зобов’язань за видатками місцевих бюджетів 2021 року. Вони переконані, що ці питання перебувають на особливому контролі на усіх рівнях влади.

Фінансовий експерт Василь Гром зауважив, що для громад загрозою може стати урядовий законопроєкт № 6062 через який у ОМС можуть забрати залишки освітньої субвенції за роки до 2021 року, не питаючи згоди в ТГ. Тому він закликав оперативно використати ці залишки освітньої субвенції.

Також обговорили особливості організації бюджетного процесу в частині складання, розгляду і затвердження місцевих бюджетів на 2022 рік, зокрема, бюджетний календар щодо формування місцевих бюджетів на 2022 рік, основні зміни до бюджетного законодавства, які впливають на формування місцевих бюджетів на 2022 рік, показники міжбюджетних трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам на 2022 рік тощо.

Завершився захід спілкуванням на особливості формування видатків місцевих бюджетів з фінансування програм соціального захисту населення та соціально-економічного розвитку на 2022 рік.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев