Правила підготовки до лабораторних досліджень

news

Для того, щоб результати аналізів були максимально точними, потрібно дотримуватися певних обмежень. Будь-яка лабораторія буде наголошувати на необхідності спеціальних вимог перед обстеженням.

Як підготуватися до загального та біохімічного аналізу крові?

Кров потрібно здавати зранку натщесерце, адже її показники можуть змінюватися впродовж дня і показати хибні висновки. За добу перед дослідженням не можна вживати алкоголь та жирну їжу, також бажано не палити та не пити сік, чай чи каву за годину до здачі аналізу. Якщо Ви приймаєте медичні препарати, то маєте проконсультуватися з лікарем чи лаборантом, адже в даному випадку результати аналізів теж можуть бути недостовірними. Перед обстеженням краще заспокоїтися та відпочити, виключити всі фізичні навантаження та емоційне збудження. Фізіотерапевтичні та медичні процедури, рентген, УЗД чи масаж мають проводитися після ранкових аналізів. За умови повторного дослідження крові, краще обрати той самий час і ту саму лабораторію, щоб проконтролювати коректну зміну діагностичних показників.

 

Які умови для здачі інших важливих аналізів?

Дослідження сечі вимагає 1-2 дні обов’язкової дієти, яка не містить їжі з високим рівнем білка, рибу, м’ясо, каву та чай. Перевірка крові на холестерин та ліпопротеїди взагалі проходить після 12-14 годинного голодування, а перед аналізом на глюкозу не можна чистити зуби і вживати нічого солодкого (будь-які напої чи навіть жувальну гумку). Сечогінні, контрацептивні засоби та інші ліки теж впливають на результати лабораторних обстежень.

Рекомендації до здачі крові на гормони є такими ж, як і для загального аналізу. Первинна діагностика рівня тиреоїдних гормонів потребує виключення препаратів, що впливають на роботу щитоподібної залози за 2-4 тижні. При наступному контролі показників гормонів важливо зазначити, які саме ліки приймаються пацієнтом.

Якщо жінки перевіряються на статеві гормони, то мають вказати відповідну фазу менструального циклу. Гормони репродуктивного циклу досліджуються у такі дні: естрадіол на 5-7 або 21-23 день; прогестерон – 21-23; ЛГ та ФСГ – 3-5 день циклу. Пролактин обов’язково здається зранку.

Загальний та вільний простатичний специфічний антиген (ПСА) аналізується через два тижні після біопсії передміхурової залози та масажу простати. Післяопераційний рівень ПСА визначається через 6 тижнів після медичного втручання.

Для діагностування крові на інфекції пацієнт дотримується також загальних правил та отримує результати аналізів відповідно до періоду інфікування. На початку захворювання людина ще не має антитіл, тож буде доцільно повторити обстеження за декілька днів. Появу антитіл класу IgM можна оцінити на сьомий день хвороби, а антитіла класу IgG, IgA з’являться у титрі через два тижні. Дізнатись більше про те, як підготуватись до здачі аналізів, можна на сайті – https://www.csdlab.ua/.

0 Комментариев