Працевлаштування українців в Польщі на 2021 рік

news

Пошук роботи в сучасних умовах нелегка справа. Є країни, які відчувають економічну кризу, інші йдуть шляхом стрімкого розвитку. Польща вже кілька років привертає увагу українців як держава, де їх охоче приймають, надаючи роботу і вигідні умови перебування. Робота в Польщі має багато плюсів: хороша оплата праці (у порівнянні з Україною, але нижча ніж в інших європейських країнах), соціальні гарантії та медична страховка (за умови легальності), близькість розташування і схожість мов, можливість отримати дозвіл на постійне проживання. Компанія «Робота за кордоном від Андрія Марисюка» допоможе тим, кому актуальна робота – Польща пропонує безліч вакансій.

З чого слід починати пошук

Якщо вирішено їхати за кордон, варто оцінити всі плюси і ризики. Праця в Польщі –гарний варіант, який передбачає два шляхи пошуку. Роботу можна знайти, перебуваючи вдома або безпосередньо на території країни. Підготувати грунт для від’їзду можна за допомогою:

 • інтернету;
 • соцмереж;
 • через періодичні видання.

Для цього треба зареєструватися на інтернет платформах, що пропонують роботу, дзвонити, записуватися на співбесіди в Skype. Варто скористатися послугами польських сайтів роботи, залишивши там своє резюме або зробивши запит на певні вакансії на працевлаштування в Польщі у 2021 році. Державний портал Centralna Baza Ofert Pracy створений спеціально для іноземців та є базою даних пропозицій, які надходять від прямих роботодавців, воєводств, агентств. Одним з варіантів може стати розсилка оголошень в місцеві газети, інтернет видання. Іноді краще звернутися до посередників (кадрові фірми). Плюсом стане те, що вони працюють швидко, грамотно з юридичної точки зору, тому допоможуть скласти резюме, поспілкуватися з роботодавцем. Є кілька мінусів: ціна послуг в різних агентствах – від 100 до 150 євро, не всі агенції доброчесні.

Робота в Польщі – як її знайти українцям, які вперше виїжджають за кордон?вже прибули до Польщі за безвізовим режимом? Агенство Марисюка з працевлаштування за кордоном дасть інформацію про посади, ознайомить з відгуками про роботодавців. Форми пошуку:

 • офіційні агентства (вони внесені до держреєстру, працюють безкоштовно);
 • розміщення оголошень в популярних періодичних виданнях (за умови володіння польською);
 • пряме звернення до компанії;
 • відвідати ярмарок вакансій або зареєструватися на біржі праці, щоб отримувати сповіщення про посади.

Збираючись на легальну працю в Польщі треба підготувати робочу візу, яка дає право на проживання в країні і працевлаштування. Для її отримання необхідні: запрошення на роботу від польського роботодавця або фірми, паспорта (цивільний і закордонний), заповнена анкета, страховка, два фото, сплачений візовий збір.

Пропозиції роботи для українців

Польща найбільше потребує робочих рук на тих місцях, які не затребувані поляками. Робота українцям в Польщі є для чоловіків – це будівельники, охоронці, пакувальники, працівники ліній, водії. Жінкам в основному пропонуються посади без досвіду (прибиральниці, сортувальниці, працівниці конвеєрів), але можна влаштуватися і з дипломом. Тому роботу в Польщі без посередників можна розділити на чотири напрямки:

 • будівництво житла і промислових об’єктів (зварювальники, каменярі, малярі);
 • виробничі підприємства (харчові, меблеві, швейні), заводи, фабрики;
 • сільське господарство (ферми, теплиці);
 • сфера обслуговування (кафе, ресторани, готелі, салони, магазини, торгові майданчики).

Також країна гостро потребує медиків, програмістів, працівників соціальної сфери. Багато пропозицій роботи на сезон в Польщі: молодим людям, студентам, сімейним парам пропонують працевлаштування на збирання врожаю ягід, овочів, фруктів, грибів.

1 Комментарий