Повідомили, у яких волинських водоймах небезпечно купатися через неналежну якість води

news

З початку серпня відмічається погіршення якості води відкритих водойм за мікробіологічними показниками у місцях масового відпочинку Волині, – повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

 

Зокрема, це стосується р. Турія у м. Ковелі та штучної водойми у мікрорайоні Шахтарський м. Новолинська. Перевищення гігієнічних нормативів у м. Ковелі становлять у 2,6 раза, у м. Нововолинську – в 14 разів. Крім того, впродовж літа не відповідає вимогам вода у ставку селища Локачі – в 2,6 раза. Вказані об’єкти можуть нести ризики здоров’ю людей.

Лабораторією особливо-небезпечних інфекцій з води відкритих водойм виділено 10 культур непатогенних холероподібних мікроорганізмів (р. Луга в селищі Локачі, штучній водоймі м. Нововолинська, р. Прип᾽ять селища Ратно), що можуть викликати захворювання шлунково-кишкового тракту.

Дослідження води відкритих водойм проведені у 69 рекреаційних місцях, в т.ч. 36 пляжах.

З метою збереження здоров’я, недопущення виникнення захворювань серед населення, для проведення комплексу заходів щодо виявлення причин забруднення води відкритих водойм та їх усунення, результати надані органам місцевого самоврядування з відповідними рекомендаціями, проінформовано Держпродспоживслужбу.

Відхилень за паразитологічними показниками грунту (піску) не виявлено.

0 Комментариев