Посол Аргентинської Республіки відвідала Луцьк

news

Про розвиток різновекторної співпраці йшлося під час зустрічі представників волинської влади і Надзвичайного та Повноважного посла Аргентини в Україні Ліли Ролдан Васкес де Муан.

Про це повідомляє ВОДТРК.

За словами посла, її держава, де мешкає чимало українців, зацікавлена у поглибленні взаємин.

 «Мы уже были на Волыни. Мы можем, и мы хотим помогать Луцьку и Волыни в агрокультурном, молочном, культурном секторах и туризме», − наголосила вона.

Надзвичайний та Повноважний Посол також повідомила, що Президент Аргентинсько-Української торгово-промислової палати неодноразово відвідував Україну, любить цей край та готовий надавати допомогу у сфері економічного співробітництва. Відтак, задля впровадження задекларованого на папері ще 15 років тому в реальність, – запропонувала організовувати взаємні візити, налагоджуючи таким чином механізми співпраці.

Окрім цього, вона поцікавилася проблемами внутрішньо-переміщених осіб зі сходу країни та Автономної Республіки Крим, котрі нині проживають на Волині. А також презентувала книгу, що розповідає про суперечку між Аргентинською Республікою і Сполученим Королівством Великобританії та Північної Ірландії щодо Фолклендських (Мальвінських островів).

Також Надзвичайний та Повноважний Посол запросила керівництво обласної державної адміністрації 17 грудня цього року відвідати презентацію інвестиційних можливостей своєї Батьківщини, котра відбудеться в Аргентинському домі у Києві.

Довідково: Україну та Аргентину віддавна пов’язують тісні зв’язки, котрі зародились ще після Першої світової війни. Саме тоді тисячі українців, зокрема й вихідців із Волині, у пошуках кращого життя виїжджали за кордон. Багато з них оселилися в Аргентині, а саме в провінціях Місьйонес та Чако. На сьогоднішній день близько 500 тисяч етнічних українців мешкають у цій країні за океаном. Із 2000-го діє міжнародна угода про гуманітарну співпрацю між  Волинню та аргентинською провінцією Чако. Щодо аграрного напрямку – в області працює представництво аргентинської фірми, що продає зерносушарки по всій Україні.

0 Комментариев