Порошенко назвав національну ідею України

news

Повідомляє korrespondent.net

Європа для України – національна ідея. Про це під час свого виступу перед студентами Нідерландів заявив президент Петро Порошенко, передає 112 Україна.

“Україна сьогодні живе Європою. Ми боремося за європейські цінності. Ми бачимо наше українське майбутнє разом з Європою. Напевно, це останнє місце на землі, де люди так вірять в Європу. Європа для України зараз – це національна ідея”, – заявив Порошенко.

“Всього два роки тому тільки 36% українців підтримували українську інтеграцію і нація була розділена, зараз 74%, за два роки”, – зазначив він.

Він заявив, що багато європейців втомилися від України, вони називають себе євроскептиками, але за фактом вони – євробоягузи.

“На жаль, зараз українцям доводиться платити за свій вибір кров’ю. Настрій в Європі, на жаль, теж інший. Багато європейців втомилися. На жаль, багато хто думає, що “достатньо, віддайте Кремлю те, що він хоче”. Ці європейці називають себе євроскептиками. Водночас, за фактом, вони євробоягузи”, – зазначив президент.

Порошенко зазначив, що з Євросоюзом українці можуть стати кращою нацією.

“З ЄС ми можемо стати кращою нацією. Це шанс для України стати кращою нацією, не більше, ні менше. Йдеться не про геополітичні ігри, йдеться про реформи, про боротьбу з корупцією, захист меншин, повагу до кожної людини”, – заявив президент.

Він також згадав референдум, який відбудеться в Нідерландах у квітні, на якому буде визначатися доля ратифікації угоди про асоціацію України з ЄС.

“Ми пам’ятаємо про той референдум, який відбудеться у вашій країні. Дайте скажу вам одне – це єдиний, перший в історії Європи випадок, коли нація платить кров’ю за свої європейські цінності, за європейський шлях. Тому, як хтось, хто має здоровий глузд, може відмовити нам у цьому шансі. Я дуже сподіваюся, що нідерландці виберуть мудро, зроблять мудрий вибір”, – зазначив Порошенко.

Український президент також заявив, що Росія робить все, щоб розколоти Європу.

“Багато хто думає, що як тільки заспокоїться ситуація в Україні – ситуація в Європі повернеться в нормальне русло. Тим не менш, враховуючи настрої в Росії, це виглядає, як бажане за дійсне”, – сказав президент.

Порошенко і король Нідерландів обговорили аварію Боїнга

За його словами, агресія Росії в Криму та на Донбасі не тільки завдала удару по довірі в Європі. “Вона сформувала новий європейський розкол”, – сказав Порошенко.

На його переконання, не можна вдавати, що цього немає. “Йдеться не про Росію і не про Захід щодо їхніх планів на Європу, просто у Росії інші плани на Європу. Захід хоче коло довіри, Росія хоче коло впливу”, – сказав Порошенко.

Нагадаємо, 26-27 листопада Порошенко здійснює робочий візит до Нідерландів.

 

0 Комментариев