Понад 80 громад Західної України стали учасниками унікального навчання з просторового планування та управління природними ресурсами

news

Просторове планування та управління природними ресурсами є не лише одним із найактуальніших питань для громад, але й таким, що наразі зазнає найбільших законодавчих нововведень. У багатьох й досі виникають питання: «що ж таке просторове планування?», «як пов’язане просторове планування та стратегія розвитку громади?», «для чого громаді розробляти комплексний план просторового розвитку території територіальної громади?» або ж «як збільшити надходження до бюджету завдяки ефективному управлінню природними ресурсами?», тому Програми “U-LEAD з Європою” ініціювала навчальну програму «Кроки для Спеціалістів 2021. Онлайн-версія» на тему «Просторове планування та управління природними ресурсами», яка дасть змогу отримати відповіді на вищезазначені питання.

Про це інформує Волинський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Загалом учасниками програми стали 225 громад з усієї України, зокрема, понад 80 – з шести західних областей – Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Тернопільської, Волинської та Рівненської. У нинішньому заході узяли участь 27 учасників з понад 20 громад.

Представники територіальних громад дізнаються про елементи  просторового планування на рівні територіальної громади, ознайомляться з основними викликами, що стоять перед громадами, і, сподіваємося, знайдуть для них розв’язання; більше дізнаються про всі види містобудівної документації в територіальній громаді та їх використання; зрозуміють, в чому цінність земельних та інших природних ресурсів; ознайомляться із найкращими практиками та можливостями щодо

інвентаризації природних ресурсів. Навчальна програма складається з 5 онлайн-семінарів, які відбудуться у травні та червні, а завершиться експертна підтримка у листопаді 2021 року. Також для громад, які беруть участь у програмі, створена спеціальна платформа для обміну думками та досвідом.

Навчання для представників громад у сфері просторового планування забезпечить  не лише гармонійний розвиток громад, а й сприятиме підвищення рівня їх спроможності.

“Кожен успішно пройдений семінар – це крок назустріч успішному розвитку громади. Після проходження навчання учасникам буде запропоновано виконати завдання. За результатами надісланих заявок, відвідування семінарів та виконання завдань, представники 48 громад зі всієї України зможуть отримати підтримку у підготовці завдання на розробку Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади або у проведенні аудиту земельних ресурсів”, – розповіла Яна Брик, радниця з розвитку інфраструктури Програми “U-LEAD з Європою”.

З громадами працюватимуть досвідчені експертки з просторового планування Катерина Степчук та Тетяна Данилів. Під час першого семінару серії вони ознайомили учасників з принципами, задачами та підходами в сучасному просторовому плануванні та розкрили сучасні підходи та тенденції в просторовому плануванні у світі та Україні, основи просторового аналізу територій та закріпили отримані знання шляхом практичних вправ.

Власне експертка Катерина Степчук зауважила, що нині глобальні тренди – це зміна клімату, урбанізація та зміна демографічних показників. Вони впливають і на Україну, її жителів. Так, зростає середньорічна температура, змінюються кліматичні зони в країні, посилюються міграційні процеси. Тому це потрібно враховувати під час просторового планування на рівні територіальної громади, а також, щоб уникнути стихійних лих, наприклад, повеней, пожеж та посух.

Експертка Тетяна Данилів зазначила, що змінюється й макрологістична, відбувся зсув цінностей, змінилися й напрямки просторового планування, зокрема, типологія будівництва, а з появою коронавірусу додалися і нові виклики, приміром, робота з дому.

«Просторове планування базується на основних принципах, серед яких головна роль відведена діалогу, прозорості, пропорційності та прогнозуванню майбутнього, моніторингу і адаптації до них», – пояснила експертка.

 

Довідково:

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев