Поляки та білоруси обговорювали в Луцьку правову систему України

news

25 березня 2016 року на юридичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулася Дванадцята Міжнародна науково-практична конференція молодих учених “Правове життя: сучасний стан та перспективи розвитку”.

Її організували Наукове товариство аспірантів і студентів юридичного факультету в партнерстві з Католицьким університетом імені Яна Павла ІІ, Брестським державним університетом імені О. С. Пушкіна, Вищою Торговельною Школою (м. Радом), ELSA. В роботі конфереції взяли участь 145 студентів, серед яких 34 – студенти зарубіжних вишів з Білорусі та Польщі.

З вітальним словом виступила декан юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, кандидат юридичних наук, доцент Лаба Оксана. Вона зазначила, що конференція має на меті пропагувати в українському науковому просторі принципи правової держави та верховенства права, недоторканості прав людини в умовах глобалізаційних та інтеграційних трансформацій, а також узагальнення вітчизняного та зарубіжного наукового і практичного досвіду щодо реформування правової системи України. Крім того, це прекрасна нагода для змістовного та дружнього спілкування з колегами  з України, Білорусії та Республіки Польща.

Цікавою та пізнавальною була доповідь проректора з наукової та інноваційної роботи, доктора економічних наук Бояра Андрія про необхідність для студентів та молодих науковців активно освоювати нові технології присутності у віртуальному науковому просторі, використовуючи репозитарій бібліотеки університету, публікуючись в виданнях, які належать до наукометричних баз Scopus, Web of Science, оскільки це дає результат на перспективу і допомагає створити позитивний імідж майбутнього юриста та науковця.

На важливості такого підходу до побудови кар’єри   наголосив і завідувач кафедри теорії та історії держави і права, доктор юридичних наук, професор Яцишин Михайло. Участь у наукових конференціях дає можливість студентам не тільки позиціонувати себе як молодих науковців, а й додає вмінь презентувати себе і серед колег, і перед майбутніми роботодавцями та клієнтами.

Сьогоднішні студенти та аспіранти юридичних факультетів – це майбутні юристи. Правильне розуміння правових явищ – основа успішної практичної діяльності юристів усіх професій: юрисконсульта, адвоката, нотаріуса, прокурора, судді тощо. Залучення студентів до такої форми наукової роботи сприяє виробленню навиків написання науково-дослідних публікацій, розвитку творчого мислення, поглиблює фахові знання студентів, зазначила куратор Наукового товариства аспірантів і студентів юридичного факультету  кандидат юридичних наук, доцент Колодяжна Вікторія, саме таким є завдання і мета діяльності НТАіС.

Як трансформувати набуті знання у практичну площину, показував  студентам і колишній випускник факультету, а зараз успішний адвокат та громадський діяч Андрій Осіпов.  Механізми стримування і противаг від узурпації влади в місцевих органах влади, а також реальні важелі впливу громади на ці механізми – тема його виступу.

Цікавою для студентів була доповідь аспіранта Люблінського Католицького університету Яна Павла ІІ — Міхала Мосьціцкого, який провів паралелі вирішення актуальних цивільно-правових проблем в Україні та Республіці Польща.

Про практичні аспекти здійснення  огляду житла чи іншого володіння особи під час кримінального провадження студентів ознайомив здобувач кафедри кримінального права і процесу юридичного факультету СНУ імені Лесі Українки, адвокат Жуковський Віталій.  

Ці та інші проблеми учасники конференції обговорювали і під час секційних засідань. Протягом перерви на каву-брейк студенти юридичного факультету та гості конференції могли обмінятися враженнями та поспілкуватися в дружній невимушеній атмосфері.

Відвідавши нашу конференцію, учасники не лише отримали можливість поділитися своїми науковими здобутками з колегами, а й знайшли нових друзів та безліч позитивних емоцій.

DSC_0378 DSC_0377 DSC_0344 DSC_0330 DSC_0323 DSC_0297 DSC_0294 DSC_0276 DSC_0273 DSC_0263 DSC_0261 DSC_0247

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев