Політолог на «Бандерштаті 2017»: «Нації, як виборцю, 16 років»

news

Чому Україна досі не вибилася в люди, скільки років українській нації  та як подолати олігархічний монополізм. 

Про це розповів політолог аналітичного  центру «Політика» Микола Давидюк сьогодні, 5 серпня, під час гутірок на фестивалі українського духу «Бандерштат 2017».

Пропонуємо почитати відповіді на найцікавіші питання.

Чому Україна за ці чверть століття не змогла вийти в люди?

Дуже багато політичних еліт працювало на Росію, у них було завдання, щоб ми жили трішки краще як у Росії. У нас можливості колосальні, особливо у мізках – наші айтішники у Польщі зараз задають тон. Якщо зробити прості речі – не чіпати бізнес, не чіпати людей, то вони самі наповнять країну. Будуйте дороги і робіть так, щоб людей ніхто не чіпав. До прикладу завойовуйте ринки інших країн українським медом. Все, що вам кажуть, що тут не може чогось бути – це брехня. Навіть про менталітет.

Як нам здолати олігархічний монополізм?

Їх просто треба відбити від кормушки. 800 мільярдів гривень наш бюджет, на 400 мільярдів гривень добувають вугілля та інших корисних копалин. Вони це розподіляють між собою: якщо це все перекрити, вони самі зникнуть і потрібно зробити так, щоб наступні багаті люди не хотіли бути олігархами. Не голосуйте за тих, хто йде на вибори від олігархів. В Україні вже є 5 % людей, які готові платити за партії, тобто фінансувати їх.

Чому в Україні політики із Грузії і Польщі чи немає своїх?

Таких, щоб знали, що робити і не крали, не так багато. Щоб зробити реформу патрульної поліції,  потрібна була грузинка. Бо б поділили гроші між собою і на реформу не залишилося б.

У нас люди бачать у кожному герої президента. Проблема у тому, що як нації, як виборцю, 16 років. Дивіться слогани: «Голосуй серцем», «Жити по-новому». Наприклад, на вибори в Швеції йдуть дві партії: однак каже, податки будуть 19 %, інша пропонує ні, зробимо по 21 %, друга – 23 %. В результаті обирають ту, що 23 %. Тому що зрілість їхнього виборця – 40 років. Коли ми почнемо платити своїй партії, то нам вже буде 18, а коли читати біографії – то 25, бо оце закохування – це не крута штука, політик повинен розвиватися, давати продукт державі.

Чи вважаєте, що потрібно змінити вік для голосування – підвищити для молоді і знизити для пенсіонерів?

Я проти того. Є люди, які у 80-90 років університет закінчують. Не можна так, це конституційне право.

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

1 Комментарий