Полігон у Брищі потребує будівництва другої черги

news

Екологи вкотре попереджають про критичну ситуацію в сфері поводження з твердими побутовими відходами на території Луцької міської ради. Тож вже незабаром місто Луцьк разом із сусідніми населеними пунктами можуть потрапити в сміттєвий колапс. Проблему обговорили вчора, 27 листопада 2018 року, під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції в області Олександр Ткачук, на даний час вивезення та захоронення твердих побутових відходів здійснюється на полігон, який розташований поблизу села Брище Луцького району, на території Княгининівської ОТГ. Його експлуатацію здійснює КП «Луцькспецкомунтранс». Частина полігону, яка є першою чергою, на сьогодні переповнена. Відповідно до робочої документації полігону твердих побутових відходів, проектний обсяг виданих відходів на першій стадії становить 1 млн 300 тис. куб. Фактично захоронено 1 млн 800 тис. куб. Ці дані зафіксовані під час перевірки підприємства «Луцькспецкомунтранс» в жовтні поточного року.

– За результатами перевірки Державної екологічної інспекції Волинської області видано припис комунальному підприємству «Луцькспецкомунтранс» про зупинення захоронення твердих побутових відходів на території полігону. Основною причиною, що призвела до швидкого перезаповнення першої черги полігону є недотримання вимог законодавства у сфері поводження з відходами та вимог експлуатації полігону, визначених робочою документацією полігону першої черги. Зазначені порушення фіксуються з грудня 2016 року. Приписи в частині полігону Луцькою міською радою не виконані. Окрім того, в травні та липні поточного року інспекція зверталася до Луцької міської ради з вимогою розглянути питання щодо вжиття термінових заходів із будівництва другої черги полігону твердих побутових відходів.  При цьому, наголошувалося, що до кінця 2018 року заповнення твердими побутовими відходами полігону досягне критичної межі, – зазначив Олександр Вікторович.

Своєю чергою, перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад розповів, що з 2017 року чимало зроблено на полігону в селі Брище. Зокрема, розпочаті роботи з впровадження роздільного збору твердих побутових відходів, закуплено лінію для сортування твердих побутових відходів, капітально відремонтовані контейнерні майданчики для збору сміття, закуплені контейнери для твердих побутових відходів, а також 4 автомобілі тощо. Що ж стосується будівництва другої черги полігону, то, незважаючи на перемовини з головою Княгининівської ОТГ та громадські слухання, місцеві жителі виступають категорично проти.

Слід також додати, що проблема переробки сміття має регіональний характер. Так, в області досі не введено в експлуатацію полігон твердих побутових відходів в смт Маневичі та полігон Ківерцівської міської ради. Схожа ситуація спостерігається в селищах Любешів та Шацьк, містах Ковель, Нововолинськ, Камінь-Каширськ. Серед позитивних прикладів поводження зі сміттям на Волині можна назвати лише полігон у м. Володимир-Волинський.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

0 Комментариев