Під час реконструкції валів Луцького замку працювали «чорні» археологи, – активістка

news

Громадська активістка Мар’яна Сорочук стверджує, що під час реконструкції валів Луцького замку чорні археологи викрали артефакти.

Про це йшлося вчора, 24 жовтня, під час засідання постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму.

Як розповіла активістка, влітку відбувався ремонт підпірної стінки, архітектурний нагляд не здійснювався і розкрадали пам’ятки, які лежали у валах.

Директор Державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Павло Рудецький та заступник головного археолога заперечують цей факт, що там були пам’ятки археології, адже колись на цьому місці було болото, тому ніяких речей там не могло бути. Щодо робіт, то вони всі були погоджені та велися під наглядом. Ніяких незвичних речей не було знайдено під час проведення реконструкції.

Мар’яна Сорочук показала присутнім сфотографований знайдений хрест. Знайдена річ зараз в активістки і вона готова передати її для заповідника. Факт знахідки підтвердив депутат Микола Собуцький, який був присутній на місці події разом із активісткою. За словами депутата, цей хрест лежав просто зверху. Як розповідає активістка, свідки, люди, які живуть поряд, бачили, як чорні археологи із металошукачами «працювали» на розкопках та викрали звідси багато таких артефактів.

 

0 Комментариев