Перший день «Art Jazz Cooperation»: велетенські розмальовки, «джазові» листи та інтернаціональна «Черемшина». ФОТО

news

Експерименти у джазі, кантрі, реггі, джазова «Черемшина», велетенські розвальовки та листи із ексклюзивними марками – таким був перший день  X Міжнародного джазового фестивалю «Art Jazz Cooperation».

Фестиваль відбувається упродовж 25–27 серпня у Луцькому замку.

Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт зазначив, що дуже приємно, що у День міста Луцька відбувається цей прекрасний музичний фестиваль.

«Цю музику можна слухати тільки душею, тільки підсвідомістю, розуміючи, що це музика, яка вимагає інтелекту», – сказав Пустовіт.

Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Вєслав Мазур привітав гостей фестивалю та лучан із 932-річницею міста.

Відвідувачі фестивалю мали змогу розфарбувати «джазові» розмальовки від луцької художниці Марічки Островської та відправити «джазовий» лист з ексклюзивною поштовою маркою, де зображений логотип фестивалю – для цього «Укрпошта» облаштувала зону, де можна було написати та відправити такий лист.

Співорганізатор фестивалю Віктор Грисюк признався, що це один із найважчий фестивалів у форматі організації, тому що три дні і велика кількість учасників – понад 80.

Співорганізатор Олег Баковський подякував усім гостям та тим, хто долучився, до організації фестивалю, та висловив надію, щоб україно-польські стосунки і далі розвиватимуться.

Першими на сцену вийшли білоруські гості «Minimal Groove Band». Гурт із маленького білоруського містечка Іваново. Колектив постійно експериментує і пробує себе в різних джазових стилях, від свінгу до фанку. Так само виконує авторські композиції. Склад колективу поєднує в собі молодість і досвід, часто поповнюється новими і перспективними музикантами. Головна мета бенду – це пропаганда джазової музики серед молоді.

Тоді виступив колектив «Rodeo FM», який поєднує у собі три країни – Німеччину, Україну, Японію. Єдиний учасник, який грав і пережив різноманітні трансформації та перестановки в колективі (насправді Десмонд Гарсія був провідним гітаристом перед створенням свого сольного акта), – це автор пісень Пат Ватер. Виступ колективу на фестивалі «Art Jazz» став дебютом для музикантів в Україні. Грає гурт у стилі кантрі.

Далі виступав «Evgeniy Pugachov European Quartet», до складу якого входить басист з Польщі Kuba Dworak, барабанщик з Канади Sly Juhas, саксофоніст з Польщі Slawek Pezda і гітарист з України, що на цей момент проживає в Берліні Evgeniy Pugachov. Колектив виконує авторські композиції, написані членами колективу, а також аранжування джазових стандартів. Стиль, в якому працюють музиканти можна віднести до сучасного джазу, але також можна почути елементи традиційного джазу, фанку та навіть року.

На фестивалі гурт виступив разом із саксофоністом Тарасом Баковським, який родом з Луцька та батьком Тараса – співорганізатором фестивалю Олегом Баковським – виконували композицію «Черемшина».

І завершили перший фестивальний день польський колектив «The Lions», які є новаторами в музиці реггі. Професійний шлях музикантів сповнений подорожей, різних експериментів та постійної відвертості з власною аудиторією. «The Lions» побували з концертами в Бразилії, Японії, Колумбії, Німеччині ,Швеції, Бельгії, Угорщині, Австрії, Чехії та інших країнах.

Колектив присвятив одну із композицій для України, яка відсвяткувала 26-річчя своєї незалежності.

Після виступів колективів традиційно був джем-сейшн.

Зауважимо, що квитки на фестиваль можна придбати відразу на входу у замок. Вартість – 100 гривень. Власник квитка матиме змогу виграти призи від генерального партнера фестивалю «PZU Україна».

 

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев