“Передвиборча” Волинь: підкупи, побиття, пошкодження агітаційних матеріалів

news

Серед волинських кандидатів в обласну та міську ради, а також на пост мера Луцька особливою популярністю у передвиборчих перегонах користується метод підкупу виборців. 

Про це стало відомо під час прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА на тему:«Проміжна оцінка передвиборної ситуації на Волині за підсумками громадського спостереження», інформує Волинська правда.

 

Відтак, координатор громадської мережі “Опора” Людмила Хомич розповіла, що діяльність територіальних виборчих комісій в області здебільшого позитивна. Втім, за станом на 6 вересня відбулося 37 замін у складі комісій. Найбільше їх трапилося у Володимирі-Волинському районі, а також у містах Володимир-Волинський та Луцьк. Цікаво, що найбільше замін здійснили у партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, “Народний фронт” та “Радикальна партія” Олега Ляшка. Варто зазначити, що на думку спостерігачів, найбільш професійно виконують свої зобов`язання у Волинській обласній та у Луцькій міській виборчих комісіях.
Водночас, відомо, що на Волині кандидати полюбляють використовувати методи прямого та непрямого підкупу виборців. Так, в області проводяться різноманітні масові дійства, роздача подарунків, соціальні допомоги тощо, які напряму курують власне кандидати. Однак, каже Людмила Хомич, таких випадків перед виборами стане ще більше, оскільки після реєстрації партії проявляють ще більшу активність по відношенню до виборців.

Разом з тим, Людмила Хомич зазначила, що на Волині траплялися й випадки, котрі підлягають під кримінальне провадження. Так, є зафіксовані факти пошкодження агітаційних матеріалів, а також нанесення тілесних ушкоджень двом кандидатам.

“Такі випадки є неприпустимими, бо це є перешкоджання діяльності депутатів і на такі випадки не можна не реагувати”, – додає Людмила Хомич.
Втім, варто зазначити, що правоохоронці на Волині зареєстрували 21 заяву про порушення, однак жодного адміністративного чи кримінального протоколу складено не було. Єдиний випадок реакції з боку працівників міліції мав місце у Ратному.
0 Комментариев