Пенсія у спадок: українцям дозволили передавати пенсію нащадкам

news

Пенсію в Україні можна буде передавати у спадок. Якщо Україна перейде на нову накопичувальну пенсійну систему, то це стане можливим вже з 1 січня 2021 року.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

За словами банкіра Тараса Козака, накопичувальна пенсія повинна передаватися у спадок. Адже може трапитися таке, що громадянин буде все життя накопичувати собі на старість, але з якихось причин не доживе до пенсії. У такому разі його гроші не мають зникнути.

Експерт також додав, що солідарна пенсійна система, яка діє в даний момент, не здатна забезпечити пенсіонерів більш-менш нормальною пенсією, яка на сьогодні становить від 2 до 3 тис. гривень. Тому єдиний вихід – переходити на накопичувальну систему.

Експерт акцентує увагу на головних плюсах такого підходу:

Поки громадянин працює, накопичує частину доходів на індивідуальний пенсійний рахунок. Коли йде на пенсію — починає користуватися цими грошима. Якщо раптом громадянин не дожив, то, на відміну від солідарної пенсії, яка зникає, ці кошти переходять у спадщину. Крім соціальної сторони, це ще й фінансовий ресурс, тому що накопичувальні кошти — це так звані “довгі” гроші, які десятиліттями працювати на економіку України“, – розповів банкір.

Однак, на думку інших експертів, накопичувальна система не дає 100% гарантії на збереження накопичень українців, відкладених ними протягом життя. За словами колишнього заступника голови Пенсійного фонду України Віктора Колбуна, держава може накласти “лапу” на заощадження громадян, як це сталося в Росії в 2014 році.

На даний момент законопроекти про накопичувальні пенсії в Україні знаходяться на стадії затвердження. Через брак коштів на пенсії, держава змушена дотувати Пенсійний фонд з держбюджету, в якому вже утворилася величезна “діра”. Тому найближчим часом Кабмін має намір розглянути дане питання.

0 Комментариев