Осучаснені їдальні та нове шкільне меню чекатиме на школярів у новому навчальному році

news
Уряд України планує виділити 1 мільярд гривень на оновлення харчаблоків у шкільних їдальнях. А також з 1 вересня 2021 року дітям буде представлено оновлене меню, у якому буде близько 160 страв.
За словами міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, державна субвенція у розмірі 1 мільярд гривень дасть змогу сформувати безпечне і здорове середовище у шкільних їдальнях.
Для порівняння у минулому році на цю ж сферу з державного бюджету було виділено 400 мільйонів гривень. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на слова міністра.

Сергій Шкарлет наголошує, головне завдання уряду – забезпечити харчоблоки у школах відповідним сучасним обладнанням, а також знайти людей, які готуватимуть корисну й здорову їжу.
Як у Києві осучаснюють шкільне харчування. Частина 2 - портал новин LB.ua

В свою чергу у прес-службі президента анонсували оновлення у шкільному меню українських учнів.

Нове меню складається з 160 страв, які будуть використовуватися в залежності від кратності харчування для кожного навчального закладу,

– повідомляє прес-служба глави Української держави за підсумками презентації плану заходів з реформування системи шкільного харчування та представлення оновленого меню за участю першої леді Олени Зеленської.

Зазначимо, що нове меню розробляв відомий український кулінар Євген Клопотенко. За його словами, нові страви збалансовані й поживні. До речі, буде доступна і їжа без глютену.

У меню шкільних їдалень з’являться традиційні українські страви, популярні страви різних кухонь світу, а також безглютенові позиції, буде збільшено кількість фруктів і м’яса в раціоні. У меню додаються покрокові рецепти і технічні карти, що значно полегшить роботу співробітників шкільних їдалень,

– сказав він.

У новому меню немає ковбас, сосисок або консервів: дозволені спеції; збільшено кількість фруктів, м’яса і молочних продуктів є страви для тих, у кого алергія на молоко; зменшено кількість хліба, цукру і солі.

Нове повноцінне 4-тижневе меню було розроблено в рамках робочої групи Клопотенка і командою проекту “CultFood” разом з технологами, дієтологами та представниками Міністерства охорони здоров’я України.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев