Особливості здійснення прийому громадян депутатами Луцької міської ради

news

З-поміж 42 депутатів Луцької міської ради 16 з них (38%) здійснюють особисті прийоми у приміщенні, виділеному міською радою для потреб депутата. Переважно це або кабінет №105, розташований безпосередньо у будівлі міської ради, або приміщення Центру надання адміністративних послуг. Обидві будівлі знаходяться у центральній частині міста, що є зручною локацією для переважної більшості виборців міста.

Ще 15 представників депутатського корпусу (36%) здійснюють особисті прийоми громадян у партійних приймальнях чи офісах. Йдеться про п’ятьох депутатів із фракції ВО «Свобода», шістьох місцевих обранців із фракції «Громадянський Рух «Свідомі» та чотирьох представників фракції «Слуга народу». Оскільки приміщення політичних партій також знаходяться неподалік центральної частини Луцька, а офіс партії ВО «Свобода» навіть у самому центрі міста, такі місця для проведення прийомів громадян депутатами сприяють тому, що виборці можуть легко дістатися до зустрічі з депутатом.

Разом з тим, 9 депутатів міської ради (близько 22%) здійснюють прийоми громадян на робочому місці (переважно на підприємствах, установах чи організаціях, які вони очолюють). Такі заклади знаходять переважно в різних частинах міста, втім, з урахуванням виборчого округу, де обирався депутат, що сприяє прямій взаємодії місцевого представника з виборцями свого округу. Також депутат Луцької міської ради Олександр Козлюк здійснює прийом громадян на своєму виборчому окрузі поза межами робочого місця. І лише один депутат міської ради – Ігор Курілін – проводить прийоми громадян за межами міста Луцька, в селі Княгининок, що є недостатньо зручною локацією для безпосередньо мешканців обласного центру.

Якщо партійні приймальні депутатів виборцям легко ідентифікувати, і громадяни безперешкодно можуть потрапити на прийом до депутата, який відбувається у такому приміщенні, то інші локації є менш комфортними для візитерів. Під час відвідування прийомів громадян представники Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу не змогли безперешкодно потрапити на окремі підприємства – робочі місця депутатів. Ускладнений доступ і до будівлі Луцької міської ради, де охоронець приміщення не завжди поінформований про графік здійснення прийомів депутатами, через що виборцям потрібно пояснювати до кого і з якою метою вони прийшли, а в окремих випадках доводилось зв’язуватись безпосередньо з депутатом в телефонному режимі, щоб потрапити в кабінет, де відбувався прийом.

Зовнішня ознака того, що в приміщенні знаходиться приймальня депутата, а саме вивіска громадської приймальні, наявна лише на фасаді офісу політичної партії «Громадянський рух «Свідомі», а також на підприємстві депутата із фракції «Європейська Солідарність» Миколи Яручика. Решта 35 місцевих обранців у приміщеннях, де здійснюють прийоми громадян, вивіски «Громадська приймальня» чи «Приймальня депутата» не мають.

Не усі депутати, які здійснюють прийоми громадян за місцем роботи, розмежовують депутатські прийоми з прийомами за основним місцем роботи. Окремі графіки проведення прийомів громадян як депутати мають Ігор Курілін, Олег Тарасюк, Віталій Бондар та Андрій Разумовський. Натомість, не розмежовують своїх графіків прийомів громадян секретар ради Юрій Безпятко, Ірина Чебелюк та Олександр Ткачук. Разом з тим, здійснюють прийоми лише як депутати Олександр Ніколайчук, Євгеній Ткачук та Андрій Авраменко.

Під час перевірки фактів проведення депутатами Луцької міської ради особистих прийомів було звернено увагу на те, скільки відвідувачів зібралося поблизу депутатської приймальні, чи були наявні черги з виборців під кабінетами, де здійснювались прийоми. З-поміж усіх відвіданий прийомів громадян було зафіксовано чергу на зустріч лише із трьома представниками депутатського корпусу: Андрієм Разумовським, Юрієм Безпятком та Іриною Чебелюк. Кількість відвідувачів коливалася від 3 до 8.

Разом з тим, під час відвідування депутатських прийомів громадян кожному представнику місцевої громади було поставлено питання, скільки виборців зазвичай відвідує прийоми депутата щомісяця. В результаті опитування з’ясувалося, що прийоми громадян 12 депутатів (29%) відвідує до 5 виборців щомісяця, 8 депутатів (19%) – від 5 до 10 виборців, 6 депутатів (14%) – від 10 до 15 виборців, 14 депутатів (33%) – більше 15 виборців. Також один з депутатів відповів, що кожного місяця кількість візитів громадян змінюється, ще в одного представника місцевої громади не вдалось з’ясувати відповідної інформації.

Представники ЦПАВК також запитали у депутатів Луцької міської ради, з якими питаннями найчастіше звертаються до них виборці під час депутатських прийомів. 39 депутатів відповіли, що найактуальнішими питаннями є ті, які стосуються сфери житлово-комунального господарства і благоустрою, до 18 представників міської громади зверталися із питаннями щодо ремонту прибудинкових територій, до 15 місцевих обранців зверталися за матеріальною допомогою, у 10 депутатів також цікавилися питаннями, пов’язаними із сферою охорони здоров’я.

Дещо менш актуальними для мешканців Луцької міської громади виявились питання соціальної тематики (звертались із такими питаннями до 9 депутатів), питання транспорту і зв’язку (до 9 депутатів), ОСББ (до 8 депутатів), інфраструктурні (до 5 депутатів), освітні (до 4 депутатів), екологічні, земельні та питання спорту (з кожним звертались до 3 депутатів), питання тарифів на комунальні послуги та отримання юридичної допомоги (до 2 депутатів з кожним), питання розвитку культури та міжнародного співробітництва (з кожним зверталися до одного депутата).

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев