Олланд хоче антитерористичну коаліцію, бо перелякався — Басараб

news

Повідомляє gazeta.ua

Наступного тижня президент Франції Франсуа Олланд зустрінеться з президентами США Бараком Обамою та Росії Володимиром Путіним. Французький глава держави заявив, що збирається обговорити з ними створення “широкої коаліції”, яка боротиметься з тероризмом. 24-го листопада Олланд відвідає Вашингтон. За два дні 26-го Москву.

13 листопада у Парижі сталася серія терактів, які призвели до чисельних жертв. Відповідальність за це взяла терористична організація ІДІЛ, яка закріпилася в Сирії.

– Заяви Олланда продиктовані тим переляком, який зумовив терористичний акт у Парижі, – говорить в інтерв’ю Gazeta.ua політолог Михайло Басараб. – І в цій ситуації французький президент показав, кого насправді бачить своїми основаними союзниками у боротьбі з терористичною загрозою. Коли він говорить про нову антитерористичну коаліцію, то називає США і Росію. Але не згадує Німеччину, з якою у Франції останнім часом вимальовувався міцний геополітичний альянс. І ми побачили , що в екстремальних умовах його ціна мізерна. Це важливо в контексті ситуації на Донбасі. Бо дует Франція-Німеччина взяв на себе роль першої скрипки у вирішенні проблем з російською агресією.

Чи вдасться Олланду досягти поставленої мети?

– Тут треба зважати на заяви Обами, який не виключив можливості розширення антитерористичної коаліції за рахунок Росії. Вважаю це нестратегічною капітуляцією західної дипломатії. Такий собі програш тактичного плану. Адже Путін, який поліз у Сирію для того, аби якось вийти із клінчу на Донбасі, досяг своєї тактичної мети. І попри те, що його від початку відштовхували, не приймали до антитерористичної коаліції, найближчим часом може стати повноцінним її учасником.

Зараз говорять про те, що Україна може стати розмінною монетою у цих переговорах. Чи можливо таке?

– Так, цілком. Для України це може мати негативні наслідки. Після певного каскаду подій. Зокрема, терористичної атаки у Франції, Путін покращує своє геополітичне становище.

Увійшовши в антитерористичну коаліцію, повернеться за стіл перемовин у статусі одного з лідерів дуету найпотужніших держав світу спільно зі Сполученими Штатами.

Коли Олланд апелює до США та Росії, то має на увазі, що вони сьогодні є визначальними гравцями на міжнародній арені.

Який тут інтерес Америки?

– Деякі експерти вбачають у цьому хитрий розрахунок Сполучених Штатів, спрямований на те, що Росія не потягне участі одразу у багатьох масштабних конфліктах на мапі світу. І це стане додатковим фактором для її знесилення. Можливо, в цьому і є певний задум. Адже потуга США і НАТО в рази переважає потуги Росії. Хто стане переможцем, покаже час.

Як в цих умовах діяти Україні?

– Заяви, які виголошують Обама, Меркель, Олланд підштовхують Україну до прийняття дуже сміливого рішення, від якого вона намагається увесь час відійти. Бо ми досі пробуємо заручитися підтримкою західних партнерів, апелювати до них. Але сьогодні вже зрозуміло, що вирішити основні свої проблеми зможемо лише самотужки. Маємо розраховувати на власні сили. Вступ до НАТО повинен залишатися нашим пріоритетом. Водночас потрібно розбудовувати власний безпековий сектор, модернізувати державу. Розраховувати на інших дуже небезпечно. Можливо, навіть і марно.

Автор статті:

0 Комментариев