Олланд: Франція і Росія домовилися координувати повітряні удари по ІД

news

Повідомляє korrespondent.net

Росія та Франція збираються посилити обмін розвідданими та координувати удари по позиціях “Ісламської держави” (ІД) в Сирії, щоб підвищити ефективність операції. З такою заявою в четвер, 26 листопада, виступив президент Франції Франсуа Олланд по завершенні переговорів у Москві з президентом РФ Володимиром Путіним.

Москва, зі свого боку, буде готова утриматися від завдання ударів по поміркованій опозиції в Сирії та підтримати зусилля різних груп у боротьбі з терористами, зазначив Володимир Путін. “Ми зараз намагаємося встановити з ними відносини, з деякими вже встановили, і як я вже неодноразово говорив, ми готові будемо підтримати їх зусилля по боротьбі з ІД та іншими терористичними організаціями, так само як ми підтримуємо армію Асада”, – сказав Путін на прес-конференції в Москві, цитує агентство “Інтерфакс”. Він додав, що з повагою ставиться до міжнародної коаліції у боротьбі з ІД в Сирії, яку очолюють США, і готовий з нею співпрацювати.

Бити по нафті

Французький президент озвучив і плани подальших дій проти ІД. За його словами, учасники коаліції мають намір завдавати ударів по центрах підготовки ІД, де тренують терористичну армію, але передусім – по нафтових конвоях і нафтових базах. “Головне – бити по джерелах фінансування, в першу чергу – по нафті. Будемо бити по цих конвоях вантажівок, і по нафтопереробних заводах і базах, де переробляють нафту, яка, безумовно, служить основним джерелом доходів для ІД”, – сказав він.

Путін: Асад та його армія – союзники у боротьбі з тероризмом

Урядову армію Сирії, яка підпорядковується Башару Асаду, Путін назвав “природним союзником у боротьбі з тероризмом”, пояснивши, що іншої сили для проведення наземних операцій у боротьбі з ІД, “Джабхат-ан-Нусра” та іншими терористичними організаціями на сьогодні не існує. “Армія президента Асада і він сам є природними союзниками в боротьбі з тероризмом”, – підкреслив російський президент.

Франсуа Олланд натомість ще раз наголосив на позиції Парижа, що чинний президент Сирії Башар Асад не може відіграти жодної ролі в майбутньому країни. “Але для цього необхідно також, щоб Росія грала одну з найголовніших ролей у цьому процесі (політичного врегулювання. – Ред.)”.

Окрім Сирії та боротьби з ІД під час переговорів у Москві йшлося й про ситуацію на Донбасі та виконання мінських домовленостей. Росія і Франція домовилися також про обмін інформацією щодо ситуації на Сході України, заявив Франсуа Олланд. “Ми будемо продовжувати працювати в рамках “нормандської четвірки””, – резюмував президент Франції.

Джерело: Українська служба DW

0 Комментариев