Огірки гірчать – не біда, вихід є

news

Від покупки гірких огірків не застрахований ніхто — адже зовні овоч з неприємним, терпким смаком ніяк себе не видає, але їсти такий абсолютно неможливо, інформує Ukr.Media.

Своєю гіркотою огірки зобов’язані речовині під назвою кукурбітацин. В нормі він виробляється в основному в листках, стеблах і коренях — у плодах знаходиться лише невелика його кількість.

Стресові ситуації, наприклад, недолік поливу або полив холодною водою, перепад температур або достаток сонця, призводять до посиленого вироблення кукурбітацину, шкірка і м’якуш огірків набувають гіркий присмак.

І хоча вчені заявляють про незаперечну користь речовини (кукурбітацин вважається потенційним протираковим агентом, який чинить антибактеріальну та протизапальну дію на організм), смачніше від цього гіркі плоди не стануть і, найчастіше, відправляються прямо в сміття.

І дуже даремно!

Ось кілька перевірених способів, що допомагають прибрати гіркуватість з огірків:

  1. Зріжте кінці овочу, відступивши від краю не менше 3 см — в них міститься найбільша кількість кукурбітацину. Потім за допомогою гострого ножа зніміть тонкий шар шкірки. Добре промийте огірок і ніж в проточній (обов’язково холодною!) воді. Видаліть залишки шкірки до білого кольору, рухаючись від вершини овочу вниз. Знову промийте ніж, огірок розріжте навпіл і видаліть насіння. М’якуш використовуйте в їжу.
  2. Замочіть овочі в солодкій воді з додаванням листя м’яти, орегано (материнки), хрону або кропу на кілька годин. Цукор і трави замаскують гіркуватість, зробивши смак огірків більш приємним.
  3. Відомо, що концентрація кукурбітацину значно знижується при низьких температурах. Спробуйте очистити огірки від шкірки і замочити їх на 5-10 хвилин у воді або молоці з додаванням льоду — смак овочу значно покращиться.
  4. Ніхто не може пояснити, на чому заснований такий метод видалення гіркоти — але він дійсно працює! Промийте нечищений огірок в чистій воді. Потім відріжте краї овочу з обох сторін, відступивши близько 1 см. Тепер візьміть «шапочку» і потріть її круговими рухами об свіжий зріз. Незабаром на його поверхні повинна з’явитися біла піна — це означає, що ви все робите правильно. Продовжуйте рух ще протягом 1-2 хвилини, потім добре промийте овоч у проточній воді. Дивно, але факт: після такої процедури огірки дійсно перестають гірчити.
  5. Цей спосіб підійде для тих випадків, коли огірки гірчать зовсім небагато. Розріжте овоч вздовж на дві частини. Посипте зріз сіллю і енергійно потріть дві половинки одна об одну до появи пінливого соку. Промийте огірок водою і повторіть всю процедуру ще раз.
  6. Щоб частина кукурбітацину вийшла на поверхню, проткніть очищені огірки виделкою. Зробіть якомога більше отворів з обох сторін овочу — так, щоб з нього почав виходити сік. Після цього промийте огірок в чистій воді. Смак його повинен стати набагато кращим.
0 Комментариев