Облдержадміністрація консультує Нововолинськ як формувати і наповнювати бюджет

news

Принципи формування бюджету міста Нововолинська обговорювали під час наради у голови облдержадміністрації. З відповідним прохання про допомогу до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика звернувся Нововолинський міський голова Віктор Сапожніков.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Проблеми з фінансування закладів професійно-технічної освіти оголили інші проблеми, зокрема й формування та наповнення нововолинської казни. Нині бюджет Міста шахтарів помітно скупіший від ковельського, тоді як кількість населення суттєво не різниться й промислового прориву у Місті залізничників не спостерігається. Відтак стає зрозумілим, що справа – у підходах до формування бюджету.

За словами Віктора Сапожнікова, бюджет міста не здатен забезпечити фінансування діяльності одного із профтехучилищ. Причина проста – брак коштів.

Відтак голова облдержадміністрації Володимир Гунчик звернувся до компетентних служб із проханням проаналізувати міський бюджет, щоби допомогти керівництву міста віднайти резерви до його наповнення. Адже, як зазначив Володимир Петрович, місто Нововолинськ має величезний промисловий потенціал, але поряд із цим його бюджет складає всього 75 млн. грн. Для порівняння було взято міста Володимир-Волинський, де жителів на 20 тис. менше, але бюджет аналогічний, та Ковель, який має приблизно ту саму чисельність населення, але бюджет складає 140 млн. грн.

Тож саме на допомозі у наповненні було закцентовано увагу фіскальної служби області. Остання надаватиме рекомендації, на що потрібно звернути увагу при залученні коштів. Відповідні завдання прозвучали і для інших служб.

– Кожен із вас за своїм напрямком повинен проаналізувати аспекти, пов’язані із бюджетом: дохідна і витратна частини, розподіл коштів, аналіз показників і так далі, –  наголосив голова облдержадміністрації.

Така увага до питань наповнення казни – не безпідставна, адже з наведених даних фіскальної служби в Нововолинську в два рази більше платників податків, ніж у Володимирі-Волинському. Але при цьому за 12 місяців загального податку по місту Нововолинську надійшло 326 млн. грн., а Володимирі-Волинському – 311 млн. грн.

Підсумовуючи інформацію, що прозвучала під час першого засідання робочої групи, Володимир Гунчик дав відповідні доручення та запропонував зустрітись через 10 днів для аналізу та обговорення принципу наповнення бюджету міста.

0 Комментариев