Новий штам коронавірусу вже зафіксували в Україні

news

Лікар-інфекціоніст Віктор Петров заявив, що на Закарпатті вже є випадки інфікування новим штамом мутованого коронавірусу.

Як передає «Україна 24», за словами лікаря, у регіонах, які межують з європейськими країнами, вже можна помітити зміни клінічної картини коронавірусної інфекції.

«Один з таких прикладів – мій пацієнт Микола. Він заробітчанин, їздить з України до Чехії й назад. І він уже перехворів на новий штам, про який заявила Велика Британія. Коли йшлося про верифікацію цього, то Україна не має можливості ідентифікувати цей вірус у масовому тестуванні. Але люди, у яких є страховка в країнах ЄС, можуть визначити вже мутований вірус. І таким чином мені вдалося підтвердити, що на Закарпатті вже є випадки інфікування новим штамом вірусу», – сказав він.

Лікар також додав, що вірус мутуватиме дуже активно, і це природно: «Чому? Тому що він містить тільки одну РНК, це один носій генетичного матеріалу».

Мутований коронавірус у Британії: що відомо

  • 14 грудня міністр охорони здоров’я Великобританії Меттью Хенкок заявив, що в країні виявили новий штам коронавірусу SARS-CoV-2, який поширюється швидше.
  • 15 грудня небезпеку від нового штаму коронавірусу оцінили у ВООЗ.
  • 20 грудня прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон зазначив, що новий вид вірусу може бути на 70% більш заразним.
  • Після цього ряд країн прийняли рішення обмежити сполучення з Британією.
  • Тим часом стало відомо, що більш заразний вид коронавірусу з’явився у Великобританії ще у вересні та активно почав поширюватися з середини листопада.

У Центрі громадського здоров’я МОЗ України повідомили, що на сьогодні немає ознак підвищеної тяжкості перебігу хвороби або смертності від нового варіанту SARS-CoV-2, який виявлений у Великій Британії.

«Віруси постійно зазнають мутацій. Поява нового варіанта SARS-CoV-2 очікувана і не є приводом для занепокоєння. Диверсифікацію SARS-CoV-2 внаслідок процесів еволюції та адаптації спостерігають в усьому світі, й вона відбуватиметься через постійне передавання вірусів», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що попередні результати моделювання, повідомлені Великою Британією 19 грудня, дають підстави припустити, що новий варіант SARS-CoV-2 здатний швидше передаватися між людьми, аніж інші варіанти коронавірусу, із прогнозованим прискоренням передавання до 70% – пише УНІАН.

«Будь-яка підвищена передаваність може збільшити ймовірність розповсюдження, особливо в періоди, коли люди часто перебувають у великих компаніях, збираються сім’ями для святкувань, подорожують тощо», – зауважили у відомстві.

Вказується, що на сьогодні немає ознак «підвищеної тяжкості інфекції або смертності, що пов’язані з цим варіантом SARS-CoV-2». Утім у ЦГЗ відзначили, що більшість випадків інфікування новим варіантом SARS-CoV-2 реєстрували у людей до 60 років, у яких рідше розвиваються важкі симптоми.

Вивчення нового варіанта SARS-CoV-2 триває, і результати мають бути найближчими тижнями.

«Надзвичайно важливим буде спостереження за ефективністю вакцин проти COVID-19, які зараз використовують зокрема й у Великій Британії. Моніторинг первинної вакцинації також може допомогти зрозуміти, чи впливає новий варіант SARS-CoV-2 на ефективність вакцин», – резюмували у відомстві.

0 Комментариев