Нові тарифи на воду чекатимуть українців в новому році

news

У всіх українських містах планують підвищити тарифи на холодну воду у 2021 році. Вартість тарифів на воду буде підвищена, але при цьому вона буде залежати від регіону або від конкретного міста.

Про це повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ). Загальне зростання обіцяють на рівні 20%, проект тарифів був оприлюднений 20.11.2020 р.

На цю мить невідомо, чи будуть ці тарифи остаточними або виростуть ще. Українцям обіцяють зміни в платіжках на оплату ЖКГ вже з наступного місяця. Найвища ціна за 1 кубометр водопостачання і водовідведення запланована в Дніпрі та Кропивницькому, вона складе 24,05 грн на водопостачання і 20,83 грн на водовідведення. Найнижча вартість буде у Львові — для Львівводоканалу визначили вартість 15,36 / 7,22 за водопостачання / водовідведення.

Що ж стосується Луцька, то тут передбачено 24,14 гривні (10,52 / 13,62);
Єдине місто, для якого в проекті НКРЕКУ не вказано тариф — Тернопіль.

До теми: Тариф на електроенергію зросте – анонс від Міненерго

Чому ціна в містах України різна

Тариф на воду встановлює не місцева влада, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Комісія бачить доцільність у такій відмінності цін, зважаючи на різні обставини в регіонах: доступ до води, ціни на електроенергію, середню зарплату та інші фактори.

0 Комментариев