Не така децентралізація страшна, як нею лякають

news

У Луцьку розвіяли міфи щодо децентралізації влади. Народні депутати та експерти з питань Конституційної реформи та децентралізації влади допомагали з’ясувати, що й до чого. Інформує VIP. 

Вони розповіли про інформаційну кампанію «Посли реформ», метою якої є приверення уваги до децентралізації та пов’язаного із цим внесення змін до Конституційного реформування місцевого самоврядування адмінтерреформи.

Народний депутат Остап Єднак зазначив, що є люди, які не мають розуміння, що це за реформа і що вона дасть. Саме тому був створений проект «Посли реформ». У рамках кампанії експерти проведуть понад 20 заходів у різних регіонах України. Вони підкажуть, що робити в тих чи інших ситуаціях, коли є певні суперечності в законодавстві, розкажуть про можливість реального впливу кожного українця на розвиток рідного міста та села після завершення децентралізації.

«Децентралізація влади – це передача права здійснювати владу, тим, хто відповідальний і може це робити», – пояснив незалежний експерт Юрій Ганущак. Та додав, що поки що – це добровільний процес. Він є незворотнім, це лише питання часу.

«Адмінтерреформа болісна для чиновників, оскільки їх переводять з місце на місце саме тому, що люди не люблять посадовців ця реформа приречена на успіх», – сказав він.

Важливо підкреслити, що в процесі об’єднання громад, села не зникнуть і не об’єднаються між собою. Об’єднаються лише органи управління цими селами. Це значно скоротить витрати на отримання сільських рад та працівників. Місцеву владу на рівні району та області будуть представляти обрані у громадах керівники, а не призначені Президентом та Урядом люди.

Ще однією перевагою реформи децентралізації є те, що громади зможуть розпоряджатися своєю землею і самостійно встановлювати місцеві податки та збори, отримавши фінансову незалежність від району та держави. Внесення змін до Конституції в частині децентралізації наблизить до місця проживання такі послуги, як субсидія, видача паспорт, виписки, довідки, оскілки громадяни зможуть отримати їх там, де проживають – у центрі громади.

На сьогодні, у Волинській області утворено лише 5 територіальних громад. Як зазначив заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, цей показник можна вважати середнім, оскільки є області, які не створили жодної об’єднаної громади, а є й такі, які мають понад 20 територіальних об’єднань. Він зазначив, що на Волині є зразки різни форм децентралізації.

«Дуже добре, що в нас є зразок, де центром територіальної громади є місто, а саме Устилуг, є зразки з центром у селищі і у селі. Хоча на перший погляд п’ять створених громад – це невеликий показник, але ми опрацюємо всі принципи взаємодії», – розповів Сергій Кошарук.

0 Комментариев