Наскільки вигідний перехід на джерела альтернативних систем опалення?

news

У зв’язку з постійним зростанням вартості газу та електроенергії, багато користувачів стали звертати увагу на екологічні та економні в обслуговуванні системи опалення, обігріву будівель. Найпопулярнішими з них є: геотермальні системи, вітряки, біопаливо і геліосистеми.

Альтернативні способи опалення будинку, хоч і мають споконвічно високу вартість, досить швидко себе окуповують.

Основним завданням систем опалення є отримання енергії з поновлюваних джерел. Більшість альтернативних пристроїв можуть бути використані для вироблення теплоенергії в будь-якій місцевості, що говорить про простоту в їх експлуатації і мінімальні вимоги.

Які ж особливості геліосистем для опалення приватного будинку?

Сонячний колектор може застосовуватися для систем опалення багатоквартирних і приватних будинків. Геліосистеми також нерідко використовуються і при нагріванні водопостачання для особистих потреб споживачів. Сонячні системи можуть працювати в різних режимах і в залежності від обраного обладнання забезпечувати вироблення енергії протягом всього року або певних сезонів. Панелі та колектори за рахунок особливих абсорбційних покриттів нагрівають теплоносій всередині установок. Рідина подається в спеціальний резервуар, з якого потрапляє в опалювальну систему будинку або в контури для гарячої води. Сонячні батареї пропускають теплоносій між пластинами, а трубчаста система підвищує температуру рідини за рахунок вакууму між зовнішньою і внутрішньою колбою. Під впливом ультрафіолетових променів абсорбційний шар починає взаємодіяти з рідиною і може нагріти її до 90 градусів. Сонячні колектори є джерелами нагріву теплоносія, що надходить безпосередньо в контури опалення. Для використання енергії сонячних батарей знадобиться розширювальний бак і насос, який буде відкачувати воду з установок по досягненню заданої температури.

Плюси геліосистем:

Трубчасті колектори прості в монтажі. Сонячні панелі відрізняються невеликою вартістю і високою продуктивністю в теплу пору року. Устаткування підходить для експлуатації в різних кліматичних зонах.

Вітряки

Установки вітряних генераторів представляють собою пристрій з лопатями, при обертанні яких виробляється електричний струм. Вітряки можуть бути різних розмірів і форм, що залежить від їх призначення і особливостей місцевості. При роботі вітряних генераторів відбувається зарядка акумуляторів, які згодом через перетворювач постачають енергію для опалення будівель. Установки мають два види осей обертання – горизонтальний і вертикальний.

Устаткування з горизонтальним кріпленням лопатей призначені для роботи в тій місцевості, де середньорічна швидкість вітру більше 5 м / с. Вітряки з вертикальною віссю обертання, завдяки своїм компактним розмірам, оптимально підійдуть для використання в приватних будинках. Необхідна середньорічна швидкість вітряних потоків при цьому повинна бути вище 3 метрів в секунду. Серед плюсів генераторів можна відзначити екологічність, ергономічність і поновлювані джерела енергії. До недоліків вітряків відносять їх нестабільність, низьку ефективність, високу вартість.

Геотермальний вид опалення – надійність і довговічність?

Теплові насоси являють собою два контури з теплоносіями, що з’єднуються спеціальним обладнанням. Один з контурів знаходиться нижче рівня грунту, а інший розташований в будівлі, яке він опалює. Геотермальна опалювальна система використовує тепло, витягнуте з надр землі. У місцях прокладання обладнання середньорічна температура навколишнього середовища становить 8-10 градусів. Рідина, яка знаходиться в зовнішніх контурах, нагрівається від грунту або води і подається в насос, після чого прилад охолоджує речовину до негативних температур, а вивільнені тепло перенаправляє у внутрібудинкову систему опалення. Геотермальне обладнання стане відмінним варіантом для обігріву приміщень за допомогою низькотемпературних приладів.

Теплові системи встановлюються 3 способами: Горизонтальним. Вертикальним. Підводним. До плюсів геотермального опалення можна віднести невичерпність природного ресурсу, відсутність викидів шкідливих речовин в атмосферу, високу ефективність системи. Мінусами обладнання є невелика температура теплоносія у внутрішніх контурах (в межах 35-60 градусів), висока вартість установок.

Біопаливо – це речовина, отримане з тваринного або рослинного сировини, органічних відходів промисловості, результатів людської життєдіяльності. Біологічне паливо буває різних видів, але найпоширенішими варіантами є пеллети або брикети. Для опалення будинку біопаливом потрібно встановити котел, який буде сумісний з альтернативним джерелом енергії. При згорянні речовина виділяє тепло, яке нагріває рідину в системі опалення і забезпечує підтримку потрібної температури. Головним плюсом даного виду альтернативної енергії виступає його мобільність. У процесі використання біопалива для обігріву будівель не викидаються шкідливі речовини в атмосферу. Основним мінусом сировини є використання великих площ під посів культур, з яких можна зробити це паливо.

Яка економічна доцільність установки систем?

Незважаючи на те, що системи мають досить високу вартість, придбання обладнання окупається менш ніж за 5 років. Термін служби у таких пристроїв найчастіше перевищує 20 років, що обумовлюється високою якістю обладнання і його підвищену зносостійкість. Встановивши одного разу альтернативну систему опалення можна протягом довгого часу економити на тих засобах, які щорічно витрачалися б для обігріву будівлі.

Якщо ви ще вагаєтесь або вас цікавлять більш стандартні системи опалення, то більш детальну та повну інформацію можна отримати на сайті – https://vologol.com/

в Довіднику підприємств – https://katalog.vologol.com/katalog

у фахівців своєї справи Луцька в рубриці Опалення Луцьк, водопостачання та водовідведення-

https://katalog.vologol.com/katalog/vse-dlya-budivnictva/opalennya-luck-vodopostachannya-vodovidvedennya

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев