Наскільки є ефективним спорт у вихідні?

Ваш робочий тиждень повністю переповнений справами – Ви мчите на роботу, забираєте дітей після школи, забігаєте в супермаркет за продуктами … Одним словом, жодної хвилинки вільної.
Справа, звичайно, не в тому, що ви не любите спорт, або не знаєте, як це важливо … у вас просто немає на це часу. І ви відкладаєте все на вихідні – і похід в спортклуб, і пробіжку, і гру в м’яч. Словом, ви типовий «спортсмен у вихідні».
Це не є найкращою ситуацєю, більше того, ризик нашкодити собі весь час зростає. Ви ж не хочете з’явитися вранці, в понеділок на ділову зустріч, кульгаючи. Тим часом, якщо протягом двох днів ваше фізичне навантаження дорівнює тижневій нормі то ви не стільки тренуєте витривалість, а скільки ризикуєте одержати яку-небудь травму. Ваші м’язи та зв’язки, які відпочивали весь тиждень, раптом повинні виконувати роботу, до якої вони зовсім не звикли.
Ділимо на частини
Наявність хоча б якихось тренувань є кращим, аніж ніяких, тому постарайтеся підійти до цього розумно і виділіть на фізичну активність хоча б 30 хвилин щодня. Якщо ж у вас немає стільки часу, тоді поділіть ці півгодини на 10-хвилинні інтервали: 10-хвилинна прогулянка вранці перед роботою, ще одна 10-хвилинна прогулянка навколо парковки під час обідньої перерви і 10-хвилинна прогулянка з собакою увечері після вечері. Не обов’язково весь час робити одне і те ж, а можна наприклад: скосити траву на газоні, зайнятися пранням або покидати літаючу тарілку – лише б рухатися, а не сидіти на місці.
Користь
Підтримувати фізичну активність протягом всього тижня корисно і з інших міркувань. Вправи чудово знімають стрес. Під час занять, ви надані самі собі і можете подумати над поточними проблемами, це дає вам відчуття спокою серед заповненого стресами дня. Крім того, фізичні вправи допомагають розслабитися і фізично, у прямому розумінні слова.
Вправи зміцнюють здоров’я, знижують артеріальний тиск і рівень холестерину в крові, ліквідують збиток, заподіяний вашому організму протягом дня. Нарешті, вам буде легше контролювати свою вагу, урівнювати затрати фізичної енергії кількістю споживаних калорій.
Ще декілька порад:
– Нехай заняття стануть важливою сімейною справою. Катайтеся ввечері на велосипеді разом з дітьми або гуляйте у сусідньому парку разом з дружиною.
– Не поспішайте, збільшуйте навантаження поступово. Щоб поліпшити фізичну форму і максимізувати витрата калорій, щотижня збільшуйте тривалість тренувань на 1-2 хвилини.
– Плануйте заздалегідь. Увечері в неділю візьміть свій органайзер і відзначте, коли ви будете займатися спортом або гуляти на наступному тижні. І не відступайте від цих намічених зустрічей зі здоров’ям – будьте тут також пунктуальними, як і у всіх інших справах.