Набули чинності торговельні преференції ЄС для української сільгосппродукції

news

Україна зможе безмитно експортувати в ЄС великі обсяги пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса, ячмінної крупи і гранул.

Про це пише AgroNews. 

Додаткові торговельні преференції Європейського Союзу для України, остаточно затверджені Європарламентом 13 вересня набрали чинності 1 жовтня, за винятком лібералізації експорту ячменю, пшениці і кукурудзи – ці преференції набудуть чинності 1 січня.

Про це йдеться в спільній заяві єврокомісара з питань торгівлі Сесілії Мальмстрем і торгового представника України Наталія Микольської.

«Це гарна новина для українських експортерів. Кілька важливих сільськогосподарських і промислових товарів тепер будуть мати кращий доступ на ринок ЄС, оскільки їх можна експортувати без застосування митних зборів. Це є важливою ознакою відчутної економічної і політичної підтримки ЄС для українського народу, держави та його реформ», – йдеться в заяві.

При цьому представники виконавчої влади України та ЄС наголосили, що торговельні преференції збільшать обсяг сільськогосподарської продукції, під час експорту якої не потрібно буде сплачувати митні збори.

Згідно із заявою, Україна зможе безмитно експортувати в ЄС великі обсяги пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса, ячмінної крупи і гранул. Крім того, преференції створять можливості експорту без застосування мита великих обсягів перероблених помідорів, натурального меду і виноградних соків в ЄС.

Нагадаємо, 13 вересня в Європейському парламенті підписано рішення про надання Україні додаткових торгових преференцій. Згідно з досягнутими домовленостями, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед будуть збільшені, але не в тому обсязі, як це пропонувалося раніше Єврокомісією. Сечовина з пропозицій виключена. Зокрема, встановлено такі річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів, оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячменю – 325 тис. тонн. Преференції будуть введені на термін до трьох років як доповнення до Угоди про поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев