На “Ягодині” митники вилучили автомобіль на єврономерах

news

Волинські митники на посту Ягодин вилучили у громадянина автомобіль «PEUGEOT» вартістю понад 120 тисяч гривень, – повідомляють на сайті Волинської митниці ДФС.

 

Водій транспортного засобу в’їжджав в Україну з Республіки Польща «зеленим коридором» і заявив намір ввезти його в режимі «транзит». Для оформлення громадянин України подав документи, що посвідчували право власності литовської компанії на авто, а також довіреність за підписом керівника цієї компанії на право керування.

Перевірка автентичності поданих до митного контролю документів виявила, що зазначений автомобіль був знятий з реєстраційного обліку на території Литовської Республіки, а громадянин України не мав і не має ніякого відношення до компанії, що значилась її колишнім власником.

Волинська митниця ДФС роз’яснює, що у випадку, коли транспортний засіб не зареєстрований постійно у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, громадянам дозволяється ввозити транспортні засоби особистого користування з метою транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування та внесення на рахунок органу доходів і зборів грошової застави. Розмір застави обчислюється як розмір митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу.

Відтак, за порушення порядку проходження митного контролю, недекларування товару з метою уникнення його оподаткування митними платежами автомобіль тимчасово вилучено до рішення суду. Відповідно до ст.. 471, 472 Митного Кодексу України, дії громадянина тягнуть за собою відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 100% вартості товару з його конфіскацією.

0 Комментариев