На Волині є потенційні громади, де процес децентралізації заморозили

news

Попри те, що Волинь за децентралізаційними показниками посідає друге місце в Україні, на жаль, є в області потенційні громади, де процес децентралізації заморозили.

Одна з них потенційна Шклинська ОТГ, що на Горохівщині, до якої мають увійти: Шклинська, Ватинська, Вільхівська, Губинська Перша, Звиняченська, Колодеженська, Мирненська, Новосілківська, Пустомитівська, Сенкевичівська селищна, Скірченська. Довкола Шкліня об’єднання йде, як мокре горить. Такого висновку дійшли консультанти Асоціації міст України Василь Гром, Валентин Малиновський та Андрій Банера побувавши у Шклинській сільській раді з виїзною консультацією. Їх вони проводять у рамках проекту ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Повідомили у Волинському регіональному відділенні АМУ.

Тож на зустріч запросили сільських голів, населення, депутатів. Утім у Шклинській сільраді консультанти АМУ застали лише секретаря ради і депутата Людмилу Долонську та бухгалтера. А от голова, який до речі живе в Луцьку, зі слів секретаря перебував на той момент у відпустці.

Попри невелику аудиторію консультанти АМУ все ж таки роз’яснили присутнім усі переваги об’єднання і спільного господарювання.

Як наголосила Долонська вони вже роками кличуть до себе сільські ради, що мають об’єднатися, але поки марно.

“У 2015-му запрошували приєднатися Михлин, Угринів, Губин, Скірче, Ватин, Мирне, всі відмовились, зголосилася лише Скірченська сільська рада. Торік, у грудні знову кликали, а вони відповіли, що допоки можемо втриматися самі, то господарюватимемо”, – каже секретар Шклинської сільради.

Тож як бачимо, процес об’єднання в ОТГ довкола Шклиня нині заморожений. Утім, Долонська каже, що вони вкотре планують зібрати сесію, голова знову ініціюватиме процес об’єднання.

Василь Гром, консультант з бюджетних питань АМУ поцікавився чи робили у Шклині хоч якісь фінансові розрахунки щодо майбутнього життя громади.

“Не робили, бо немає з ким робити, жодної письмової згоди”, – відповіла секретар.

На що отримала дуже просту відповідь від заслуженого економіста України.

“Якщо я сватаю дівчину, то знаю чого засилаю сватів… По-перше – я її люблю, по-друге – вона не з бідних, а ще я маю розуміти, що їй можу дати після одруження і як житимемо далі. А якщо плануєте об’єднатися з селами, які лишаться після створення сусідніх громад та ще й без розрахунків, то вибачте, але це весілля на один день, – наголосив Гром. – У вас утік 2016 рік, тікає цей і ви вже не наздоженете 2018-ий. Від тієї децентралізації, ще зволікаючи, матимете дірку від бублика. І якби ви не господарювали, то дочекаєтеся 2019 року і від вашої громади лишиться тільки пшик”.

У Шклинській сільраді консультанти АМУ залишили практичний посібник «Формування спроможних територіальних громад» виданий Проекту USAID ПУЛЬС, який АМУ впроваджує за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Це дозволить, при створенні громади, уникнути неправильного оформлення документів.

Тамара ЗУБЕНКО

 

0 Комментариев